Jest kilka istotnych cech, na które trzeba zwrócić uwagę przy zakupie nowego smartfona. Pierwszym wyborem jest system operacyjny. Najbardziej popularne systemy to iOS stosowany tylko w produktach Apple oraz Android wykorzystywany między innymi w smartfonach Samsunga, Oppo, Xiaomi, Motorola, Vivo, Realme i innych. Oprogramowanie z iOS warto wybrać w sytuacji, kiedy używamy innych produktów marki Apple, dzięki czemu wszystkie sprzęty na tym systemie operacyjny idealnie ze sobą współgrają, np. zaczynamy prace na jednym urządzeniu, a kończymy na drugim. Z kolei platforma Android dostępna jest u wielu producentów co nie ogranicza naszego wyboru do konkretnej marki. Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę to procesor oraz pamięć operacyjna, im wydajniejszy procesor oraz więcej pamięci ram, tym sprzęt będzie działał płynnie i w najważniejszy momentach pracy nie będzie się zacinał, a aplikacje będą ładować się szybko. Dzięki zastosowaniu w smartfonie topowego procesora oraz dużej ilości pamięci operacyjnej mamy pewność, iż urządzenie będzie pracowało wydajniej i dłużej niż smartfony z budżetowymi podzespołami. Ważnym elementem, a przypuszczalnie najważniejszym dla wielu użytkowników jest aparat fotograficzny. W dzisiejszych smartfonach możemy spotkać nawet kilka rodzajów aparatów w jednym modelu. Jakość robionych zdjęć zależy w szczególności od jasności obiektywu, zastosowanej matrycy oraz oprogramowania aparatu danego producenta. W wielu smartfonach możemy spotkać aparaty szerokokątne – do głównego fotografowania, ultraszerokokątne – do ujęć w sytuacji, gdy standardowy obiektyw nie uchwyci całego kadru oraz teleobiektyw, który pozwala wykonać zbliżenie.
Zakres od A do G
| 6.8", 2340 x 1080px | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 128 GB |
| Exynos 2400e, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 10 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 4700 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.36", 2670 x 1200px, P-OLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 256 GB |
| MediaTek Dimensity 7400, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 32 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5200 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.2", 2340 x 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 512 GB |
| Exynos 2600, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 12 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 4000 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.9", 2608 x 1200px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 256 GB |
| Qualcomm Snapdragon 8 Elite gen 5, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 32 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 6500 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.9", 3120 x 1440px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 512 GB |
| Qualcomm Snapdragon 8 Elite gen 5, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 200 Mpx, Przedni 12 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5000 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.83", 2772 x 1280px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 256 GB |
| MediaTek Dimensity 9500s, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 20 Mpx, Przedni 50 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 8500 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.36", 2670 x 1200px | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 256 GB |
| MediaTek Dimensity 7400, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 13 Mpx, Przedni 50 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5200 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.7", 3120 x 1440px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 256 GB |
| Samsung Exynos 2400, Dziesięciordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 12 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 4900 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.9", 2640 x 1080px, P-OLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 256 GB |
| MediaTek Dimensity 7400X, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 32 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 4500 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.59", 2510 x 1156px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 512 GB |
| Qualcomm Snapdragon 8 Elite, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 20 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 6210 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.9", 2608 x 1200px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 256 GB |
| Qualcomm Snapdragon 8 Elite gen 5, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 32 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 6500 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.5", 2670 x 1200px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 512 GB |
| Qualcomm Snapdragon 8 Elite, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 32 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5240 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.77", 2392 × 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 256 GB |
| MediaTek Helio G100 Ultra, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 108 Mpx, Przedni 20 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 6000 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.77", 2392 × 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 256 GB |
| MediaTek Helio G100 Ultra, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 108 Mpx, Przedni 20 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 6000 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.67", 2400 x 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 6 GB / 128 GB |
| MediaTek Helio G99 Ultra, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 108 Mpx, Przedni 20 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5500 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
| 6.55", 2400 x 1800px, OLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 128 GB |
| Qualcomm Snapdragon 778G+ 5G (octa-core), Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 16 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 4500 |
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.83", 2772 x 1280px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 256 GB |
| MediaTek Dimensity 8400 Ultra, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 32 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5500 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.67", 2400 x 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 6 GB / 128 GB |
| MediaTek Helio G99 Ultra, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 108 Mpx, Przedni 20 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5500 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.9", 3120 x 1440px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 16 GB / 1000 GB |
| Qualcomm Snapdragon 8 Elite gen 5, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 200 Mpx, Przedni 12 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5000 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.77", 2392 × 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 256 GB |
| MediaTek Dimensity 8350, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 + 8 Mpx, Przedni 16 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5200 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.9", 2340 x 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 256 GB |
| Qualcomm Snapdragon 6s Gen 3, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 8 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 7000 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.83", 2772 x 1280px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 256 GB |
| MediaTek Dimensity 8400, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 32 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5500 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.7", 2340 x 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 128 GB |
| Samsung Exynos 2400, Dziesięciordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 12 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 4900 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.67", 2400 x 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 6 GB / 128 GB |
| MediaTek Helio G99 Ultra, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 108 Mpx, Przedni 20 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5500 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.7", 2340 x 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 128 GB |
| Samsung Exynos 1680, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 12 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5000 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.9", 2520 x 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 256 GB |
| Samsung Exynos 2500 10-rdzeniowy, Dziesięciordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 12 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 4300 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.9", 3120 x 1440px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 16 GB / 1000 GB |
| Qualcomm Snapdragon 8 Elite gen 5, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 200 Mpx, Przedni 12 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5000 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.9", 2608 x 1200px, OLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 16 GB / 1000 GB |
| Qualcomm Snapdragon 8 Elite gen 5, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 50 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 6330 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.77", 2392 × 1080px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 8 GB / 256 GB |
| Snapdragon 6 Gen 3, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 108 Mpx, Przedni 20 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5520 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Zakres od A do G
| 6.5", 2670 x 1200px, AMOLED | |
| Pamięć RAM/Wewnętrzna: | 12 GB / 512 GB |
| Qualcomm Snapdragon 8 Elite, Ośmiordzeniowy | |
| Nano SIM | |
| Aparat: | Tylny 50 Mpx, Przedni 32 Mpx |
| Pojemność akumulatora [mAh]: | 5240 |
Zakres od A do G
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Poradniki eksperta
Najczęściej zadawane pytania
-
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie smartfona?
-
Co ma największy wpływ na cenę smartfona?
-
Jaki aparat w smartfonie będzie najlepszy?
