Popularność
30 produktów
Rodzaj: Piankowy
Rozmiar [cm]: 160 x 200
Wysokość [cm]: 14
Twardość: H4 - bardzo twardy
Dodatkowe warstwy: Pianka Ecocell®
Właściwości: Antybakteryjny, Dopasowuje się do kształtu ciała, Możliwość prania pokrowca, Oddychający
949 99
94,99 zł x 11 rat
Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie jutro
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Rodzaj: Piankowy
Rozmiar [cm]: 90 x 200
Wysokość [cm]: 14
Twardość: H4 - bardzo twardy
Dodatkowe warstwy: Pianka Ecocell®
Właściwości: Antybakteryjny, Dopasowuje się do kształtu ciała, Możliwość prania pokrowca, Oddychający
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Powiadom mnie, jeśli produkt będzie dostępny.

Materace w Media Expert


Wygoda podczas spania jest niezwykle ważna. Wpływa na samopoczucie i zdrowie. W końcu w łóżku spędzamy 1/4 życia. Dlatego materac, który wybierzesz, powinien być dobrej jakości.


Twardość materaca


Na komfort korzystania z materaca wpływa kilka cech. Pierwszą z nich jest stopień twardości, określany literą H i cyfrą oznaczającą dany poziom. W naszych sklepach znajdziesz materace do spania oznaczone H2, H3 i H4, czyli kolejno średnie, twarde i bardzo twarde. Dlaczego ma to aż takie znaczenie? Stopień twardości materaca wpływa bezpośrednio na kręgosłup i to, w jakim stopniu uda się rozluźnić mięśnie w czasie odpoczynku. Dobranie odpowiedniego stopnia twardości wpłynie zatem nie tylko na komfort, ale także bezpośrednio na samopoczucie i zdrowie.


Materace piankowe i sprężynowe


Nie mniej istotną cechą wysokiej klasy materaca, jest materiał, z którego został wykonany. Najpopularniejszym rozwiązaniem jest pianka, wśród której wyróżniamy Ecocell, Memory, Octaspring, Formacell i Orthocell. Wszystkie charakteryzują się dużą tolerancją na nacisk, co oznacza, że z łatwością dostosują kształt do ciała. Dodatkowo pianka Memory zapamięta, w których miejscach nacisk ten jest najczęstszy i największy i rozłoży go równomiernie na powierzchni materaca. W naszych sklepach znajdziesz również materace sprężynowe, które wykorzystują technikę Octaspring, zapewniającą duże wsparcie dla kręgosłupa.


Czysty materac


Dbanie o zdrowie to nie tylko odpowiedni materac, ale także zabezpieczenie go przed pojawieniem się bakterii, grzybów i roztoczy. Materac na łóżko wykorzystuje rozwiązanie CleanEffect, co zapobiega ich pojawianiu się. W razie potrzeby można szybko i łatwo zdjąć pokrowiec i wyprać go w pralce.


Materace nawierzchniowe i łóżkowe


Materace można podzielić na dwa rodzaje: nawierzchniowe i przeznaczone do łóżek. Materace nawierzchniowe mogą być stosowane na kanapach, wersalkach, a nawet podłodze. Ich wysokość, która wynosi od 4 do 7 cm, sprawia, że zapewniają dużą wygodę użytkowania. Dzięki zastosowaniu elastycznych materiałów materac może być łatwo złożony lub zwinięty. W ten sposób można przechowywać go nawet w szafie. Materac nawierzchniowy z powodzeniem może towarzyszyć nam podczas wypadów pod namiot lub wakacyjnych wyjazdów. Szczególnie polecany i doceniany jest materac tatami, opracowany w oparciu o tysiącletnią tradycję stosowania mat do spania przez Japończyków. Ten model, poza dbaniem o zdrowie pleców, ma wodoodporny spód, co sprawia, że nadaje się na każdą ewentualność.


Regulacja


Materace łóżkowe składają się z kilku warstw, które zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, a nawet termoregulację. Jest to ważne z punktu widzenia zapobiegania pojawieniu się drobnoustrojów, a także dla skutecznego odprowadzania ciepłoty ciała, aby nie pocić się w trakcie snu. Dużym atutem materacy łóżkowych, jest możliwość samodzielnej regulacji ich twardości. Dotyczy to również materacy sprężynowych. Odbywa się to przez obracanie rdzenia materaca. Modele przeznaczone dla dwóch osób mają dwa niezależne rdzenie, co pozwala na dostosowanie twardości do potrzeb obu osób korzystających z materaca w tym samym czasie. Zobacz także produkty z kategorii: materac 160x200, materac 140x200, materac 90x200 oraz materac 180x200 i materac 120x200.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756