Popularność
30 produktów
Przeznaczenie: Do karmy
Pojemność [kg]: 18
Materiał: Tworzywo sztuczne
82 90
U Ciebie
W sklepie w sobotę
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Przeznaczenie: Dla kota, Dla psa
Pojemność [kg]: 3
Materiał: Tworzywo sztuczne
25 23
Dostawa 2-5 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 5 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Przeznaczenie: Dla psa
Pojemność [kg]: 10
Materiał: Tworzywo sztuczne
86 52
Dostawa 2-5 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 5 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Przeznaczenie: Dla kota
Pojemność [kg]: 10
Materiał: Tworzywo sztuczne
86 52
90,85 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
90,85 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
Dostawa 2-5 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 5 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
lub zamów telefonicznie 756 756 756
9 99
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756
99 99
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Pojemnik na karmę w Media Expert


Aby zapobiec wysychaniu mokrej karmy i wilgoceniu suchej, wiele osób decyduje się na proste, acz skuteczne rozwiązanie, jakim jest pojemnik na karmę dla psów. Na co należy zwrócić uwagę przed zakupem konkretnego pojemnika? Jaki rodzaj pudełka będzie nadawał się do suchego pożywienia, a który do mokrego? Przy wyborze pojemnika na karmę należy brać pod uwagę wagę, wielkość swojego pupila oraz to, czy ma być w nim przechowywana suche czy mokre pożywienie. Pojemnik na karmę suchą powinien być szczelny, a na mokrą łatwy do utrzymania w czystości.


W jakim celu pojemnik?


Wielu z posiadaczy zwierząt domowych może być zaskoczonych liczbą dodatkowych przedmiotów, które mogą być często niezbędne do tego, by zapewnić swojemu pupilowi jak najbardziej komfortowe warunki. Rzeczy, takie jak smycz dla psa, kuweta dla kota, obroże itp., to absolutne minimum, w które musi się wyposażyć każdy właściciel. Nieoczywistym wyborem może okazać się jednak pojemnik na karmę, który w bardzo prosty i niedrogi sposób może znacznie przedłużyć czas, w którym ulubiona karma Twojego zwierzaka będzie zachowywała świeżość.


Pojemniki do karmy suchej


Najpopularniejszym rodzajem pojemników na karmę są te przeznaczone do przechowywania karmy suchej, mimo że na pierwszy rzut oka może wydawać się, że nie jest zbytnio potrzebne. W końcu z samego założenia karma sucha wyprodukowana jest w ten sposób, by nie psuła się szybko oraz by wcześniej otwarta, nie potrzebowała przechowywania w lodówce. Okazuje się jednak, że przetrzymywanie takiej karmy w zwykłym worku przez dłuższy czas wpływa negatywnie na jej jakość. Wystarczy przypomnieć sobie, co staje się chociażby z chipsami, które pozostaną na dłuższy czas w otwartej paczce czy misce – szybko pochłaniają wilgoć z otoczenia, tym samym tracąc swoją chrupkość i walory smakowe. Dokładnie ten sam proces zachodzi w wypadku suchej karmy dla zwierząt. Jeżeli chcesz, by Twój pies, kot czy inne zwierzę cieszyło się każdym posiłkiem, warto rozważyć rozwiązanie, jakim jest pojemnik na karmę suchą. Dodatkową zaletą jest znaczne ograniczenie wydostawania się zapachu karmy poza opakowanie.


Pojemniki do karmy mokrej


Rzadziej spotkamy się z pojemnikami do karmy mokrej. Wynika to głównie z tego, że karma mokra sprzedawana jest najczęściej w formach jednej porcji, dzięki czemu nie musimy martwić się o jej przechowywanie. Wiele osób, szczególnie tych, które wilgotne pożywienie przygotowują samodzielnie, przechowuje je w pojemnikach pozostających im po zużyciu innych produktów spożywczych – np. lodów, serków itd. Choć wydaje się, że jest to ekologiczne rozwiązanie, nie zawsze może okazać się dobre dla zdrowia naszych pupili. Duża część pojemników, w których kupujemy żywność, nie nadaje się do wielorazowego użytku. Nawet drobne uszkodzenia powstałe w skutek choćby ponownego mycia mogą powodować przedostawanie się niebezpiecznych związków do jedzenia. Warto więc zakupić specjalny pojemnik przeznaczony do wielorazowego użytku i nie martwić się o potencjalne szkody zdrowotne.


Dodatkowe uwagi


Poza jasnym podziałem na pojemniki do karmy suchej i mokrej, warto zwrócić uwagę na wielkość pojemnika – im większy worek karmy kupujesz, tym większy powinien być pojemnik. Przy pudełkach o większej pojemności ciekawym rozwiązaniem są przymocowane kółka, które znacznie ułatwiają przemieszczanie pojemnika


Pojemność


Pojemnik na karmę dobieramy uwzględniając przede wszystkim potrzeby żywieniowe swojego pupila. Jeśli mamy kota lub małego psa, wtedy wybieramy mniejsze naczynie. Karma, aby zachować wartości odżywcze, przede wszystkim powinna być świeża. Przechowywanie dużej ilości karmy, podczas, gdy nasz kot lub pies zjada niewielkie ilości, może spowodować, że karma szybko straci smak i zapach. Jeśli mamy dużego psa, wtedy warto wybrać większy pojemnik. Nawet taki, który pomieści 15 lub 20 kilogramów karmy.


Szczelne przechowywanie


Karma dla zwierząt, aby zachowała smak i zapach, ale również swoje właściwości odżywcze, powinna być przechowywana w szczelnym pojemniku. Dokładnie tak samo, jak kawa czy herbata. Szczelny pojemnik na karmę będzie lepszym rozwiązaniem, niż przechowywanie jej w worku, w którym została fabrycznie zapakowana. Karma przechowywana w sposób niewłaściwy wietrzeje, traci chrupkość i sprężystość – podobnie jak chipsy. Zwierzęta mogą zwyczajnie nie chcieć jej zjeść.


Udogodnienia


W zależności od rodzaju, pojemnik może mieć szereg udogodnień. Małe pojemniki wyposażone są na przykład w uchwyty, ułatwiające przenoszenie. Duże z kolei – w specjalne kółka, które sprawiają, że pojemnik jest bardziej mobilny. Zarówno mniejsze, jak i większe pojemniki na karmę, mogą być wyposażone w dozowniki sypania. Zobacz także produkty z kategorii: legowisko, transporter dla zwierząt, miska dla kota.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756