Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dbamy o Twoją prywatność
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Po kilku dniach użytkowania telewizora SAMSUNG QE75QN900BT przyszedł czas na podzielenie się moją mini opinią na jego temat. Wygląd telewizora jest bardzo minimalistyczny, ultra cienka matryca (grubość TV bez nogi to 1,6 cm) z prawie niewidoczną milimetrową ramką, którą widać tylko ze względu na jasny srebrny kolor. Obraz na tym telewizorze jest bardzo jasny, ostry i wyraźny, ale to bardzo zależy od jakości i rozdzielczości filmu/serialu jaki się na nim wyświetla. Podnoszenie jakości obrazu do tych 8K (33 miliony pikseli) radzi sobie świetnie przy jasnych scenach, gdzie nawet film w 720p (0,9 miliona pikseli) dało się oglądać, co myślałem że nie będzie możliwe. Przy ciemnych scenach w filmach o bardzo niskiej rozdzielczości niestety pojawiają się już ogromne artefakty i ogląda się to bardzo nieprzyjemnie. Polecam na tym telewizorze oglądać filmy o rozdzielczości minimum 4K, ponieważ do tego został stworzony.
Dla osób ciekawych jak wygląda sprawa podświetlania matrycy na tym telewizorze i oglądania filmów w nocy. Odpowiedź brzmi nie jest to OLED i tak na tym telewizorze widać podświetlenie. Moim zdaniem najlepiej ogląda się na nim w nocy ciemne filmy w trybie „Filmmaker” gdzie wydaje mi się, że jasność telewizora jest mocno ograniczona, ale za to wszystko wygląda bardzo ładnie nawet przy najciemniejszych scenach. Po przesiadce z OLED w trybie dynamicznym gdzie jasność telewizora jest bardzo wysoka w oczy rzuca się bardzo dużo niedoskonałości podświetlenia, czyli miejsc gdzie powinno być ciemno/czarno a jest szara poświata.
Napiszę tutaj o dużej wadzie jaką zauważyłem w trybach wysokiej jasności (np. tryb dynamiczny), chodzi o niespójność jasności podświetlania, czyli zmianie poziomu jasności elementów, które powinny mieć jedną stałą jasność. Przykładowo zielone napisy pod filmem mają różne odcienie zieleni w zależności od jasności sceny w filmie, drugi przykład to przy PC jak się na dole pojawia jasny pasek odtwarzacza wideo cały obraz filmu robi się 20-30% ciemniejszy. Mam nadzieje, że Samsung dopracuje to w aktualizacji oprogramowania telewizora. Za takie pieniądze telewizor nie powinien mieć żadnej wady i powinien obsługiwać DOLBY VISION, dlatego nie mogę dać 5 gwiazdek. #PromocjaExcellenceLineSamsung
Telewizor jest świetny. Miałem już wiele innych telewizorów OLED, więc mam porównanie. Nowy procesor obrazu XR naprawdę robi różnice. SDR jest bardzo jasny, a co dopiero HDR, chociaż musze przyznać, że Sony ma inne podejście do wyświetlania filmów w jakości HDR w porównaniu do innych producentów. Kolory są bardziej naturalne, mapowanie tonów jest bardziej subtelne, dopiero w przypadku jasnych elementów np. światła, flary itd. pokrywających obszar ekranu do ok 25% widać, że to pierwsza liga, jeśli chodzi o przedstawienie jasności szczytowej. Kolejny plus to aluminiowa blacha z tyłu pełniąca formę radiatora i odprowadzająca ciepło - dzięki temu tv może być jaśniejszy i bardziej odporny na wypalenia. Kontrast jest niesamowity - czarny zawsze jest czarny. To co odróżnia telewizor Sony to fakt, że w ciemniejszych scenach widać detale, a nie czarne plamy. Płynność oczywiście zawsze w telewizorach Sony była najlepsza i tu jest podobnie. Kolejny plus to system operacyjny Goole TV - jest bardzo płynny, można zainstalować nieskończoną ilość aplikacji (w końcu to Android), tak naprawdę możliwości edycji jest multum, wg mnie jest to najlepszy system SMART jaki kiedykolwiek pojawił się w telewizorach. Ważna rzecz - tv posiada wsparcie DTS. Złącza HDMI 2.1 - można grać w 4K i 120 klatkach, niestety ciągle nie pojawiła się aktualizacja dodająca VRR, tak czy siak do grania na konsolach nowej generacji telewizor również się nadaje. Nie można również przejść obojętnie wobec tego jak prezentuje się dźwięk wydobywający z telewizora. Powiem tak, nie słyszałem lepiej brzmiącego systemu dźwiękowego w budowanego w tv - to jest zdecydowanie jakość średniopółkowego soundbara za ok. 1000 - 1500 zł. Podsumowując - Sony A90J to najlepszy telewizor z technologią OLED w 2021 r. Zdecydowanie polecam.
Zawsze powtarzałem, że im większy telewizor, tym lepiej, a 75 calowy QN85B tylko to potwierdza. Niesamowity praktycznie bezramkowy design, aluminiowa ramka i wąska metalowa stopka sprawiają, że telewizor prezentuje się szykownie, elegancko i pasuje do każdego wnętrza. W ogóle podczas unboxingu, zwróciłem uwagę na rzecz, której do tej pory nie spotkałem przy żadnym innym telewizorze. Samsung w genialny wręcz sposób, rozwiązał montaż podstawy do samego telewizora. Jeszcze przed całkowitym wyjęciem go z kartonu- wystarczyło wyciągnąć dwa styropiany umiejscowione w docelowym miejscu podstawy, dokręcić podstawę i voilà- gotowe! Żadnego kładzenia telewizora na podłodze, łóżku czy stole, co naraża na uszkodzenie matrycy. Genialne w swojej prostocie. Konfiguracja przebiegła błyskawicznie przy użyciu smartfona i już po chwili ukazało się menu systemu Tizen, które zostało przebudowane na przestrzeni lat i jest jeszcze bardziej responsywne. Najważniejsze dla mnie jako kinomana, to dostęp do bogatej oferty VOD, a tutaj znajdziemy praktycznie wszystko: Netflix, Disney+, Amazon Prime- wszystkie z dedykowanymi przyciskami na pilocie, oczywiście HBO MAX, AppleTV czy apka od Canal+. Wszystko działa płynnie i sprawia, że chce się oglądać więcej i więcej. Tylko czasu zawsze mało ;) #ambasadorSamsung #opiniawramachtestowaniaproduktu
Zmianę telewizora na większy planowałem od kilku miesięcy, nowy większy salon wymusił przejście z 65 na 85 cali, pozostawało pytanie czy zostać przy zwykłym QLED czy jednak MINI LED ( OLED wykluczyłem ze względu na trwałość). Wiadomo różnica w cenie spora ale teraz wiem że wybór MINI LED to strzał w dziesiątkę, co do wyboru producenta to SAMSUNG lub SONY. Ja wybrałem koreański produkt bo mam obecnie 2 i jest to firma na której się nie zawiodłem. Co do samego tv Excellence Line to jakość obrazu jest niesamowita , przeszła moje najśmielsze oczekiwania, tak wyrazistego obrazu jeszcze nie widziałem i to co robi różnicę to głębia jaką ten tv wydobywa. Co do dźwięku to też jest dobrze mam porównanie z TCL z wbudowanym ONKYO i co nie było oczywiste SAMSUNG Exellence Line gra lepiej, dla koneserów wiadomo soundbar lub kino domowe ale ja tak dobrego dźwięku z tv jeszcze nie słyszałem. Jeśli chodzi o Internet i aplikacje to ja akurat używam dość rzadko ale jedno co mogę powiedzieć to wszystko działa niesamowicie szybko aplikacje czy strony internetowe wyświetlają się natychmiast, w moim QLED TCL trwa to czasami strasznie długo. No i wygląd, mnie się podoba salon z nim nabrał nowego wyrazu. Podsumowując-WARTO BYŁO. #PromocjaExcellenceLineSamsung
TV zaskoczył mnie pozytywnie rzecz jasna możliwościami wyświetlania pięknego obrazu w SD jak i w HD, może nie jest najjaśniejszym panelem OLED (bo po recenzjach tu wypadał najgorzej) tworzy magiczną wręcz głębie i realistyczny obraz. Mówiąc szczerze w ogóle nie czuć że ma on jakikolwiek problem z wyświetlanie jasnych scen HDR i że brakuje tu jakichkolwiek nit-ów. Obraz jest wręcz wzorowy i można dostrzec wszystkie detale w najdrobniejszych szczegółach. Jest to TV najlepszy z możliwych w tym roku do ogadania filmów jego obraz jest niezwykle zbliżony do rzeczywistości i zapiera dech w piersiach. Na prawdę warto kupić ten model i nie będzie się żałować. Co do kolejnych plusów, nie trzeba przeprowadzać "kalibracji tv" telewizor po wyjęciu z pudełka i dokonaniu paru drobnych zmian (ustawienia dostępne na Internecie) ma idealny obraz zbliżony w 99% jak po profesjonalnej kalibracji. Co do wygląda to obłędnie komponuje się w salonie jego smukły wygląd i minimalistyczność mi się strasznie podoba. Google TV jest dla mnie nowością, ale szybko można się w nim odnaleźć i nie stanowi żadnego problemu w użytkowaniu. Dźwięk jak na tv daje świetnie sobie radę! Reasumując polecam gorąco wszystkim ten TV!
Posiadam telewizor SAMSUNG QE65QN95B 65" MINILED 4K 144Hz dopiero od tygodnia, ale już pierwsze wizualne spojrzenie to czysta przyjemność. Jest idealny pod każdym względem (równomierność podświetlenia, jasność, wyrazistość, kontrast, a nawet dźwięk). Dopiero teraz mogę w pełni docenić jakość oglądanych filmów poprzez niesamowite kolory i głębię obrazu. Czekam jeszcze na profesjonalną kalibrację odbiornika, a to tylko jeszcze dopełni tą jakość. Dużym plusem jest też bardzo praktyczny, ale jednocześnie minimalistyczny pilot z możliwością ładowania przez USB, który w mgnieniu oka intuicyjnie prowadzi cię przez menu telewizora. Opinię dodaję po dość krótkim czasie użytkowania. Wcześniej miałem TV Samsung UE 55 HU 7200, więc mam porównanie - pomimo, że też był 4K to technologia wykonania matrycy QE 65 QN robi dużą różnicę w obrazie. Podsumowując największe zalety przekonujące mnie do zakupu telewizora to :
• jakość obrazu
• jakość dźwięku
• łatwość obsługi
• wygląd
Dla poszukujących zaawansowanego technologicznie telewizora, będzie to dobry wybór. #PromocjaOLEDSamsung.
Można przeczytać różne testy i recenzje jak dobrą robotę zrobiła firma Samsung. Zobaczyć ten telewizor na żywo, korzystać z niego, to co innego.
Bałem się Tizena, ale niepotrzebnie - kwestia przyzwyczajenia; zobaczymy jaki będzie za kilka lat.
Pilot - moim zdaniem minimalizm nie wyszedł na dobre; korzystam z kablówki, konsoli, aplikacji i zdecydowanie brakuje mi bardziej rozbudowanego pilota; wygodniej steruje się aplikacją na smartfonie niż tym pilotem
Obraz - naprawdę jest imponujący, a co najważniejsze naprawdę jasny; za dnia spokojnie oglądam kablówkę na trybie inteligentnym; Wieczorkiem tryb filmmaker, konsola/film i dzieje się magia
Dźwięk - głośniki jakoś grają; do takiego obrazu obowiązkowo dobry soundbar, a nawet coś więcej
Brakuje mi polskiego asystenta, angielski rozumie bardzo dobrze. Za takie pieniądze mógłbym się czepiać czegokolwiek, ale wiedziałem co kupuję i jestem z zakupu bardzo zadowolony. Bezpośredni konkurent na dziś jest sporo droższy, a jedyne co bym z niego chciał u siebie to system. Czas pokaże czy warto było zaoszczędzić.
Telewizor zajął miejsce również Samsunga – QLED z 2017 r.
Jakość obrazu jest oszałamiająca – idealna czerń, wysoki kontrast, jasność, kolory piękne, nasycone, zaskakujący kąt widzenia (obraz nie traci nic, bez względu na miejsce, z którego oglądam). Pierwsze testy, jakie można znaleźć w necie są bardzo pozytywne i potwierdzają w 100% moje odczucia.
Zalety:
1. Wspaniały obraz.
2. Piękne wzornictwo.
Wady:
1. Producent zrezygnował z modułu One Connect – szkoda, bo było to rewelacyjne rozwiązanie.
2. Dźwięk jest trochę za ciężki, dudniący – spróbuję go jeszcze ustawić.
3. Nowy Tizen nie do końca mi odpowiada – jest teraz pełnoekranowy i jakby stracił na szybkości, stał się ociężały. Poprzednia wersja, bardziej minimalistyczna, była wygodniejsza. Będę musiał się do niego przyzwyczaić.
4. Pilot jest teraz tworzywowy. W porównaniu z poprzednim, aluminiowym sprawia wrażenie trochę tandetnego.
Pomimo pewnych niedoskonałości polecam ten model gorąco!
Bardzo fajny telewizor, zamontowaliśmy go w kuchni (główny w salonie OLED). Nowo wyprodukowany produkt, czerń nie jest aż tak super widoczna jak w tv OLED, aczkolwiek zaskakująco bardzo dobra jak na telewizor za tą cenę. Google TV działa naprawdę super, bardzo szybko i bardzo dużo aplikacji do ściągnięcia. Korzystamy z UPC TV - nie było problemu ze ściągnięciem, dzięki czemu możemy oglądać tv bez zbędnych przewodów (oprócz zasilającego tv). Szybko się łączy, dwa piloty w zestawie (brakuje w nich tylko czujnika ruchu i byłby bezbłędny). Obraz i kolory naprawdę bardzo dobre. Jakość dźwięku również. Duże możliwości konfiguracji. HDMI 2.1 dzięki czemu możemy połączyć się konsolą w super jakości. Ramki telewizora wąskie aczkolwiek trochę widoczne. Dziwi mnie trochę pakowanie telewizora z uwagi na bardzo mocny klej na taśmie. Bałam się, że uszkodzę matrycę, ale na szczęście tak się nie stało. Polecam zakup (szczególnie w cenie promocyjnej) - naprawdę warto.
Właśnie wymieniłem moją 7 letnią plazmę panasonic na ten 65 calowy oled. Początkowo byłem trochę rozczarowany samym obrazem ale po kilku dniach eksperymentowania udało mi się uzyskać naturalny i piękny obraz godny następcy mojej plazmy. Czerń idealna, jasność imponująca,więcej niż wystarczająca nawet w ciągu dnia. Naturalne kolory i odwzorowanie ruchu też płynne i bez efektu teatralnego. Sam wygląd i jakość wykonania, materiały,wszystko na najwyższym poziomie.Telewizor składany w Polsce,nie Chinach! Ekran zewnętrzny z filtrem antyrefleksyjnym,matowy wygląda jak szkło.Multum ustawień,kalibracja profesjonalna, świetny pilot wykonany bardzo solidnie. Obawiałem się wymiany plazmy na oleda ale nie żałuję. Cena i tak konkurencyjna gdyż jakość obrazu filmowego najlepsza na rynku.A i do gier telewizor super,ja mam x boxa,bez zastrzeżeń. Dźwięk również bardzo dobry. Polecam zdecydowanie, sprzęt wręcz referencyjny!
Telewizor wart swojej ceny. Obraz bardzo dobry, paleta kolorów rewelacyjna, szczególnie jak się puści z dobrego źródła. Film na Netflix w 4k z hdr pokazuje pazury, aż się chce oglądać. Dodatkowym atutem telewizora jest dźwięk. 6 głośników 60W w sumie z dźwiękiem dolby atmos jak na tak cienki telewizor gra naprawdę dobrze. Telewizor posiada dużo możliwości ustawień, więc na pewno każdy coś dobierze pod siebie. Aplikacje typu Netflix, HBO max lub Disney+ chodzą płynnie i wczytują się bardzo szybko. Pilot do telewizora łatwy i przyjemny w obsłudze, ładowany usb lub solarnie. Można oglądać program telewizyjny, a równocześnie zrobić zrzut z telefonu i przeglądać np. Internet. Sprawdzi się także dla graczy. Podłączony do konsoli nowej generacji, obraz i płynność gier prezentuje się rewelacyjnie dzięki trybie gry, hdmi 2.1 i 120hz. Jeżeli ktoś się jeszcze zastanawia nad kupnem to serdecznie polecam.
Głośniki Bluetooth to bardzo popularne urządzenia, które mogą doskonale sprawdzić się także dla dzieci i to nie tylko do zabawy. Wówczas jakość dźwięku, choć dla wielu użytkowników bardzo ważna, schodzi często na drugi p...
2022 rok jest obfity w premiery nowych urządzeń. Nie mogło więc zabraknąć także najnowszych telewizorów TCL Mini LED. W poniższym tekście, zaprezentowaliśmy najważniejsze informacje na temat nowości od tego producenta. N...
W tym roku pojawi się kilka nowości związanych z konstrukcją wyświetlaczy w telewizorach, które już niedługo zobaczymy w naszym sklepie. Opisywane najnowsze technologie telewizorów w przyszłości mogą zrewolucjonizować ry...
Firma LG jest liderem rynku telewizorów OLED. Jednak w tym roku nie brakuje atrakcyjnych nowości w różnych segmentach rynku. W zależności od upodobań możemy wybierać pomiędzy przystępnymi cenowo modelami NanoCell, zaawan...
Telewizor do gier
Jeśli masz już nową konsolę, z pewnością zastanawiasz się, jaki telewizor do gier wybrać. Przede wszystkim powinien on zapewniać wysoką jakość obrazu oraz płynność animacji. Jeśli lubisz grać online, to ważne są również niskie opóźnienia, czyli mały input lag. Telewizor gamingowy powinien mieć także złącze HDMI 2.1, które daje dużo korzyści przy wykorzystaniu z nowymi konsolami.
Jaki telewizor dla gracza wybrać?
Jako telewizor dla gracza sprawdzą się ekrany QLED, OLED oraz LCD. Ważne jest przede wszystkim to, aby był on wyposażony w tryb gry. Po jego aktywacji wyłączane są wszelkie funkcje, które mogłyby wprowadzić dodatkowe opóźnienia i zwiększyć input lag. OLED, jako telewizor gamingowy, sprawdzi się przede wszystkim wtedy, gdy lubisz grać w zacienionym pomieszczeniu i przygaszonym świetle. W takich warunkach docenisz jego znakomity kontrast. Jeśli jednak masz nasłoneczniony salon, to warto wybrać LCD lub QLED o dużej jasności. Przekątną ekranu dopasuj do powierzchni pomieszczenia. Duży telewizor do gier zapewni lepsze wrażenia.
Telewizor do gier z HDMI 2.1
Dobrym wyborem będzie telewizor dla gracza, wyposażony w złącze HDMI 2.1 Wprowadziło ono kilka istotnych innowacji. Przede wszystkim po wykryciu konsoli tryb gry włącza się automatycznie. Dużą zaletą jest także synchronizacja obrazu VRR, które zapewnia płynniejszą animację. Port HDMI 2.1 oferuje także większą przepustowość, obraz w rozdzielczości 4K może być przesyłany z szybkością do 120 kl./s., a w 8K z 60 kl./s. Jeśli jest Ci potrzebny telewizor do PS5 lub Xbox Series X, warto wybrać taki model.
Zapisz się na niskie ceny!Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756