LAKTATORY ELEKTRYCZNE
LAKTATORY JEDNOSTRONNE
LAKTATORY DWUSTRONNE
Trwa ładowanie
Typ: Jednostronny
Zasilanie: Akumulatorowe
Pojemność [ml]: 180
Regulacja siły ssania: Tak
Ilość faz: 3
Ilość trybów pracy: 9
Ilość pompek: 1
Funkcje: Możliwość wymiany lejka, Regulacja siły ssania
Dopasowująca głowica do kształtu piersi
9 trybów mocy ssania
Dopasowująca głowica do kształtu piersi
9 trybów mocy ssania

Sugerowana cena producenta:

219,99 zł

179 99
17,34 zł x 11 rat
152,99
152,99
U Ciebie
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756

Najczęściej zadawane pytania

Na co zwrócić uwagę przy zakupie laktatora?

Pierwsze to wybór rodzaju laktatora, a do wyboru są modele ręczne, elektryczne lub elektroniczne. Matki przebywające na urlopie macierzyńskim w domu mogą pozostać przy laktatorze ręcznym. Laktatory ręczne mogą mieć w zestawie kolektor do gromadzenia mleka, który bywa przydatny. Dobrze jest także zwrócić uwagę na rozmiar lejka, a powinien być on dopasowany do wielkości piersi. Osoby aktywne, gdy zamierzają wrócić do pracy, a nie chcą zmarnować pokarmu, albo z uszkodzonymi brodawkami powinny wybrać laktator elektryczny zasilany z sieci lub elektroniczny zasilany akumulatorowo. Wtedy mogą pokarm ściągać wszędzie, gdzie są. I tu trzeba wziąć pod uwagę wyposażenie urządzeń, a więc sprawdzić, czy są butelki na mleko z zakrętkami, lejki odpowiedniej wielkości, akumulator litowo-jonowy, jak też ładowarka, kabel USB-C albo zasilacz. Ważna jest też cena urządzenia. Najtańsze są laktatory ręczne. Elektryczne i elektroniczne są droższe, a ich ceny zależą właśnie od wyposażenia oraz funkcji dodatkowych.

Jakie są rodzaje laktatorów?

Są trzy rodzaje laktatorów: ręczne, najbardziej pracochłonne oraz czasochłonne, bo wymagające zaangażowania dłoni, a także sieciowo-elektryczne oraz akumulatorowo-elektroniczne. Ręczne są tylko jednostronne, elektryczne i elektroniczne jedno- lub dwustronne, a chodzi o ściąganie mleka z jednej lub z obydwu piersi jednocześnie. Te ostatnie modele potrzebują mniej czasu, a już na pewno mniej siły. Pierwsze z nich wymagają korzystania z miejsca, w którym jest dostęp do prądu. Drugi, z akumulatorem, daje większą niezależność, bo jeśli jest naładowany, to pokarm można ściągać wszędzie i nic kobiety nie ogranicza.

Jak działa laktator?

Laktator ręczny, może być z kolektorem na nadmiar pokarmu, wymaga siły dłoni do uciskania piersi, z której ma popłynąć mleko. Elektryczny, jak i elektroniczny działają niejako same. Zadaniem kobiety jest ustawienie, zależnie od modelu laktatora, trybu pracy, a mogą to być: stymulacja piersi, odciąganie pokarmu i skuteczne opróżnianie piersi. Bardzo istotna jest także regulacji siły ssania urządzenia, zwłaszcza gdy brodawki są nadmiernie eksploatowane przez dziecko, a więc bolesne.