Popularność
30 produktów
Rodzaj: Teleskop Refraktorowy
Kolor: Czarno-pomarańczowy
Przeznaczenie: Dla dzieci
Powiększenie: x25 - 40
Zobacz więcej
339 10
33,91 zł x 10 rat 0%

Nawet do marca nie płacisz! 

Do 30 rat 0%* RRSO 0%

U Ciebie
W sklepie pojutrze
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Rodzaj: Mikroskop z teleskopem
Kolor: Szaro-pomarańczowy
Przeznaczenie: Dla dzieci
361 00
Rodzaj: Teleskop Refraktorowy
Kolor: Czarno-pomarańczowy
Przeznaczenie: Dla dzieci
Powiększenie: x48 - 100
Zobacz więcej
374 01
Rodzaj: Teleskop Refraktorowy
Kolor: Czarno-granatowy
Przeznaczenie: Dla dzieci, Obserwacja nieba
Powiększenie: x140
Zobacz więcej
890 00
Rodzaj: Teleskop Refraktorowy
Kolor: Czarno-pomarańczowy
Przeznaczenie: Dla dzieci
Powiększenie: x56 - 175
Zobacz więcej
498 70

Poradniki eksperta

Foto i kamery
Gdy Twoje dziecko zaczyna przejawiać zainteresowania naukowe, możesz pomóc mu w ich realizacji. Na początek wystarczy wyposażyć malucha w prosty przyrząd – mikroskop, dzięki któremu będzie mógł poznać tajemnice przyrody....

Teleskop dla dzieci


Stara maksyma mówi, że sprzęt dla dzieci jest taki sam jak dla dorosłych, tylko musi być lepszy. Teleskopy zwierciadłowe i soczewkowe są równie odpowiednie dla dzieci, młodzieży, jak i dorosłych amatorów obserwacji nieba. Małe dzieci można wprowadzać w świat astronomii przez zabawę, a starsze zachęcić do obserwacji nocnego nieba za pomocą sprzętu optycznego. Pierwszy teleskop powinien być prosty i wytrzymały, ale również niezbyt drogi.

 

Teleskop dla nastolatków


Od dziesiątego roku życia dzieci mogą prowadzić własne obserwacje i zdobywać doświadczenie w obsłudze teleskopów. Jest to szczególnie ważne, jeśli już zetknęły się z astronomią i chcą samodzielnie pogłębiać swoją wiedzę. Słabo widoczne obiekty głębokiego nieba są ekscytującymi celami, które można znaleźć przy pomocy szukacza i mapy nieba. Jasne obiekty można fotografować smartfonem lub aparatem. Nastolatki mogą uczyć się i obserwować samodzielnie, tak jak dorośli. Montaże paralaktyczne z napędami śledzącymi umożliwiają wykonywanie astrofotografii słabych obiektów głębokiego nieba. Teleskopy celują w obiekty, które są trudne do znalezienia wizualnie. Dzięki dobrej lunecie nocą można obserwować Drogę Mleczną i gromady gwiazd.

 

Teleskop dla dzieci - który wybrać?


Przy wyborze teleskopu należy kierować się tym, w jakim wieku jest dziecko i na jakim etapie wiedzy się znajduje. Teleskop dla dzieci powinien być przede wszystkim wykonany z solidnych materiałów i intuicyjny w obsłudze. Duży wpływ na ostateczną decyzję dotyczącą wyboru teleskopu ma miejsce, z którego będzie obserwowało się niebo. 


Polecamy także produkty z innych kategorii: lornetki, monokulary, lornetki turystyczne, lornetki Nikon, szkła powiększające oraz mikroskopy.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756