Odkurzacze centralne

1

Filtruj produkty

Wyczyść filtry

Sortowanie

Kod: 264616
Odkurzacz centralny COLUMBIA VAC CV12S
Powierzchnia domu
do 200
Moc silnika [W]
1200
Moc ssania
340
Pojemność zbiornika [l]
20
Maksymalna liczba gniazd
5
1 699,99

lub zamów telefonicznie

756 756 756

Odkurzacz centralny – co potrafi?


Odkurzacz centralny to urządzenie, które coraz częściej jest wykorzystywane w domach w Polsce. Czym różni się ono od tradycyjnego sprzętu, z którego prawdopodobnie korzystasz, czyszcząc podłogę i dywany? Otóż odkurzacz centralny składa się z kilku elementów. Jednostka centralna zestawu, do której zasysane są wszystkie zanieczyszczenia, może znajdować się np. w pomieszczeniu gospodarczym czy w garażu. W ścianach i w podłodze umieszczone są specjalne rury, które łączą gniazdo ssące ze wspomnianą jednostką centralną. 


Wystarczy, że podłączysz rurę odkurzacza do gniazda ssącego i rozpoczniesz sprzątanie powierzchni, a wszystkie zabrudzenia trafią do worka, który znajduje się przy jednostce centralnej. Zatem nie musisz nosić ze sobą po całym domu sprzętu – przenosisz jedynie rurę, którą podłączasz do gniazd ssących w kolejnych pomieszczeniach. Wszystkie zanieczyszczenia znajdą się w jednym miejscu, w jednym worku, skąd łatwo możesz je usunąć. To rozwiązanie, które docenią przede wszystkim właściciele dużych domów, ale nie tylko.


Odkurzacz centralny – zalety


Zainteresował Cię sprzęt, który widzisz w tej kategorii? Nie jesteśmy zaskoczeni – ma on wiele atutów. Zacznijmy od tego, że nie musisz nosić odkurzacza z pomieszczenia do pomieszczenia, a przede wszystkim po schodach. Wystarczy mieć przy sobie tylko lekką rurę, która jest najczęściej dosyć długa – nawet kilka razy dłuższa niż w przypadku tradycyjnych odkurzaczy. Jest to rozwiązanie zdecydowanie skuteczniejsze od klasycznego sprzętu, a to dzięki mocniejszemu silnikowi urządzenia. 


Worek, który znajduje się przy jednostce centralnej, wystarczy nawet na wiele miesięcy – nie musisz go opróżniać po każdym sprzątaniu. Odkurzacz centralny docenią alergicy – usuwany kurz trafia bezpośrednio do zbiornika, zamiast unosić się w powietrzu. Korzystając z tego sprzętu, unikniesz również specyficznego zapachu, który może być wyczuwalny po używaniu tradycyjnego odkurzacza. Już wiesz, że to urządzenie dla Ciebie? Możesz się na nie zdecydować w każdej chwili, nie tylko na etapie budowy domu.


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu odkurzacza centralnego?


Wybierając sprzęt, zwróć uwagę na kilka jego parametrów. Po pierwsze, istotne jest to, do jakiego maksymalnego metrażu dedykowany jest dany produkt. Duże znaczenie ma również moc silnika – najlepiej, żeby wynosiła ona powyżej 1000 W. Kolejna ważna cecha to siła ssąca – Twoje oczekiwania powinno spełnić urządzenie, które ma co najmniej 300 AirWatów. Ważna jest również głośność odkurzacza – im sprzęt będzie działać ciszej, tym lepiej. Niski poziom hałasu gwarantują modele, które generują poniżej 70 db. Sugeruj się również pojemnością zbiornika. Im worek będzie większy, tym rzadziej będzie trzeba go opróżniać. Z reguły odpowiedni będzie taki, który ma około 20 l, chociaż wiele zależy od powierzchni Twojego domu.


Wiesz już, że odkurzacz centralny jest tym rozwiązaniem, którego potrzebujesz? A może masz wątpliwości? Czekamy na kontakt z Twojej strony. Wyjaśnimy Ci, dlaczego jest to sprzęt godny zainteresowania i podpowiemy, na który produkt warto się zdecydować. Zobacz także produkty z kategorii: odkurzacze bezworkowe, odkurzacze workowe, roboty sprzątające, roboty mopujące, odkurzacze bezprzewodowe, odkurzacze samochodowe, odkurzacze akumulatorowe oraz odkurzacze wodne i odkurzacze piorące.

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną