ZAMRAŻALNIK NA DOLE
ZAMRAŻALNIK NA GÓRZE
ZAMRAŻALNIK WEWNĄTRZ
BEZ ZAMRAŻALNIKA
SIDE BY SIDE
LADY I WITRYNY
Popularność
30 produktów
Klasa energetyczna F
Karta informacyjna produktu

Zakres od A do G

Dawniej: A+

Rodzaj: Witryna chłodnicza
Wymiary (WxSxG) [cm]: 50.9 x 45 x 47.5
Roczne zużycie prądu: 109 kWh = 66.49 zł
Sterowanie: Elektroniczne
Kompresor inwerterowy: Nie
Kolor: Czarny
649 99
64,99 zł x 10 rat 0%

I do września nie płacisz!

Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie pojutrze
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Klasa energetyczna F
Karta informacyjna produktu

Zakres od A do G

Dawniej: A+

Rodzaj: Witryna chłodnicza
Wymiary (WxSxG) [cm]: 80.7 x 45 x 47.5
Roczne zużycie prądu: 110 kWh = 67.1 zł
Sterowanie: Elektroniczne
Kompresor inwerterowy: Nie
Kolor: Czarny
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Powiadom mnie, gdy produkt będzie dostępny.

Poradniki eksperta

AGD
Lodówki z kostkarką do lodu są praktycznym urządzeniem, pozwalającym na szybkie i sprawne chłodzenie napojów podczas upalnych dni oraz zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy....
AGD
Ranking zamrażarek szufladowych ułatwi Ci wybór sprzętu najlepszego dla Ciebie. Jest wiele modeli, które mogą spełnić Twoje oczekiwania. Musisz jednak zwrócić uwagę na dane techniczne i udogodnienia. Warto wybrać urządze...
AGD
Wino, żeby smakowało, musi być dobrze przechowywane, najlepiej w pozycji leżącej. Powinno mieć odpowiednią temperaturę (zależy od gatunku), wilgotność powietrza, być chronione przed promieniami UV oraz wstrząsami. Dlateg...

Witryna chłodnicza


Najczęściej spotykamy je w sklepach, stąd przekonanie, że witryna chłodnicza przede wszystkim przydaje się w handlu, a także w kawiarniach. To jej kształt oraz pojemność decyduje natomiast, czy będzie przechowywała napoje czy również inne produkty spożywcze. Jednak witryna chłodnicza może też przydać się w domu. W końcu to klienci decydują, co chcą kupić i jak dane urządzenie wykorzystać.


Czym jest tak naprawdę witryna chłodnicza?


Witryna chłodnicza jest lodówką bez zamrażalnika, ze szklanymi najczęściej drzwiami oraz z półkami, w których można wyeksponować napoje, ale też inne produkty spożywcze. Spełnia niejako podwójną rolę – z jednej strony mebla eksponującego, z drugiej zaś chłodziarki. Małą witrynę chłodniczą można postawić nawet w jadalni i trzymać w niej schłodzone napoje. Warto wiedzieć, iż niektórzy producenci podkreślają, że do chłodzenia używają czynnika chłodzącego o nazwie R600a, który ma wpływ na bezpieczeństwo środowiska naturalnego, a także jest bardziej oszczędny.


Pojemność witryny chłodniczej


Witryny chłodnicze wyposażone są w półki, ich liczba zależy od pojemności urządzenia. Najczęściej są to półki druciane, ale bywają też modele, które mają półki wykonane z bezpiecznego szkła. Podawana jest w litrach i wynosi od około 46 do 455 l – zależnie od modelu. To oczywiście przykłady, bo miedzy tymi pojemnościami mieści się wiele innych, choćby 123, 130 l czy 329 l. Wiąże się to oczywiście także z wysokością urządzenia, a ta może wynosić około 51 (zmieści się na pewno koło fotela lub telewizora), 52, 83 (w sam raz pod kuchenny blat), 173, czy 202 cm.


Zakres temperatur


W zasadzie temperatura w komorze takiej lodówki jest stała. Jej zakres zależy od tego, co chcemy w niej przechowywać. Temperatury można ustawić w zakresie od 0 do 10 st. C, ale są również modele utrzymujące chłód od -2 do 14 st. C. Kolej na termometr – ten pokazuje, na jakim poziomie kształtuje się temperatura w witrynie. Ważny jest także termostat, którego zadaniem jest utrzymywanie chłodzenia na stałym poziomie. Tam, gdzie urządzenie samo się nie dostosowuje do potrzeb osoby korzystającej, jest możliwość mechanicznej regulacji temperatury, za pomocą pokrętła (np. sześciostopniowego). W większości urządzeń sterowanie jest mechaniczne, w niektórych natomiast – elektroniczne.


Ważne udogodnienia


Niemal każdy model je ma. Witryna chłodnicza jest zatem ładnie i, co ważne, tanio oświetlona za pomocą diod LED. Takie oświetlenie nie tylko ułatwia np. wyjęcie szukanego napoju, ale też może być elementem wystroju pomieszczenia.


Odszranianie i czyszczenie


W wielu modelach witryn chłodniczych producenci deklarują odszranianie automatyczne. Bo jak w każdym tego typu urządzeniu, tak też i w witrynach chłodniczych, pojawia się szron. Automatyczne pozbywanie się go z komory polega mniej więcej na tym, że szron w postaci wody zbierany jest w kanaliku spustowym i odparowuje z urządzenia na zewnątrz. Pozbycie się szronu to jedno, ale witrynę trzeba od czasu do czasu umyć. To jak często należy przeprowadzić czyszczenie, znajdziemy w instrukcji, która dołączana jest do urządzenia.


Zobacz także produkty z kategorii: lodówka Beko, lodówka Bosch, lodówka Whirlpool, lodówka Liebherr, lodówka MPM, lodówka Hisense, lodówka z dystrybutorem wody, lodówka z kostkarką, lodówka no frost oraz inteligentna lodówka i lodówka side by side.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756