Popularność
30 produktów
Loading
Materiał: Linka, Tworzywo sztuczne
Długość [m]: 5
Automatyczna: Tak
Funkcje dodatkowe: System hamowania i blokowania smyczy
Kolor: Czarny
Przepinana: Nie
Ergonomiczny design
Wygodny system zwijania
31 03
U Ciebie
W sklepie jutro
lub zamów telefonicznie 756 756 756
43 00
40,85
49,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
49,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
40,85

Rekomendacje Klientów

Smycz dla psa w Media Expert


Smycz dla psa jest jednym z podstawowych elementów wyposażenia naszego pupila. Od niedawna w Polsce jest obowiązek ustawowy prowadzenia psa na smyczy podczas spaceru w przestrzeni publicznej. Oznacza to, że jeśli przechadzamy się po miejskim parku, w którym przebywają lub mogą przebywać inni ludzie, nasz pupil bezwzględnie powinien być na smyczy. Nie ma znaczenia, czy jest grzeczny i nikogo nigdy nie ugryzł oraz, że przybiega na każde nasze zawołanie. Za niedostosowanie się do tego wymogu prawnego grożą wysokie mandaty, które może nałożyć na właściciela zarówno policja, jak i straż miejska.


Dobra smycz, czyli jaka?


Smycz dla psa, która gwarantuje bezpieczeństwo zarówno nasze, jak i naszego pupila, powinna być przede wszystkim dostosowana do rasy, wielkości oraz wagi zwierzęcia. Również właściciel powinien być w tym wypadku brany pod uwagę. Zwłaszcza jego postura, siła oraz determinacja w panowaniu nad zwierzęciem. Dobra smycz to taka, która utrzymuje naszego psa w bliskiej odległości, ale jednocześnie, np. podczas ciągnięcia, nie zrywa się, ani też nie sprawia naszemu pupilowi bólu. Smycz nie powinna się również plątać, ani zagrażać naszemu bezpieczeństwu. Ważnym elementem tego produktu są karabińczyki lub inne sprzęty mocujące, którymi zapinamy smycz do obroży. To od nich w dużej mierze zależeć będzie wytrzymałość smyczy na uszkodzenia mechaniczne i temperament psa.

 

Do czego służy smycz?


Smycz dla psa jest pewnego rodzaju przedłużeniem komunikacji z opiekunem. To dzięki niej możemy sterować naszym pupilem, ostrzegać go, korygować chód czy zatrzymywać przed niebezpieczeństwem. Smycz nie powinna ograniczać psa, a być swego rodzaju komunikatorem między nim, a jego właścicielem czy opiekunem. Warto wiedzieć, że dobór smyczy nie powinien zależeć tylko od rasy czy wielkości i temperamentu zwierzęcia, ale również od sposobu jej wykorzystania w taki sposób, aby podczas spacerów pozwolić korzystać swojemu psu z przestrzeni w optymalny sposób. Do tego służą rozmaite rodzaje smyczy, z których warto wymienić smycz miejską, przepinaną oraz tak zwaną linkę.


Rodzaje smyczy dla psa


Smycz dla psa dzielimy na trzy podstawowe rodzaje: miejską, przepinaną i linkę. Smycz miejska nie przekracza 2 m długości i ogranicza swobodę psa na spacerze. Jeśli jednak wybieramy się do weterynarza czy odebrać przesyłkę z paczkomatu i przemieszczamy się chodnikami, na których są inni przechodnie, będzie do tego najbardziej odpowiednia. Smycz przepinana to taka, która osiąga maksymalnie 3 m długości. W jej skład wchodzą dwa karabińczyki na końcach oraz metalowe kółeczka rozlokowane na różnych długościach smyczy. Jest idealnym rozwiązaniem, gdy mieszkamy w mieście i do najbliższego wybiegu musimy przejść np. chodnikiem. 


Podczas przejścia skracamy smycz, a gdy dojdziemy do parku, możemy ją szybko i sprawie wydłużyć dając psu więcej swobody. Długa linka z kolei osiąga co najmniej 5 m długości, co sprawia, że pies ma dużą swobodę podczas spaceru. Może komunikować się z innymi psami, a nawet swobodnie aportować. Zobacz także produkty z kategorii: zabawki dla psa, szelki dla psa, obroża dla psa, kaganiec dla psa, transporter dla psa, szczotka dla psa, furminator, maszynka do strzyżenia psów, legowisko dla psa, miska dla psa oraz pojemnik na karmę dla psa i pojemnik na karmę.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756