Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dbamy o Twoją prywatność
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Jeszcze kilka lat temu urządzając mieszkanie niewiele uwagi przywiązywaliśmy do rodzaju światła – miało być po prostu ciemniej lub jaśniej. To podejście zmieniło się wraz z pojawieniem się bardziej nowoczesnego oświetlen...
Nie podoba Ci się światło w Twoim pokoju? A może przepaliła się żarówka? Czas więc na zmianę źródła światła. W naszym poradniku podpowiadamy, jaka moc żarówki do pokoju będzie odpowiednia. Zwrócimy także uwagę na dostępn...
Żarówka halogenowa
Żarówki halogenowe z powodzeniem zastępują klasyczne żarówki. Są odpowiednikiem tradycyjnej żarówki w kształcie, wielkości i napięciu zasilania. Produkowane są z trzonkiem E27, E14, G4, GU5.3, G9, R7S. To źródło światła o największej mocy – nawet do 400 W. Przykładem jest podłużna żarówka halogenowa z trzonkiem R7S, wytwarzająca największy strumień i stosowana w oprawach lamp, używanych w studiach fotograficznych czy do oświetlenia zewnętrznego.
Czym się różni żarówka halogenowa od zwykłej?
W porównaniu z klasyczną, żarówka halogenowa ma inną konstrukcję. Bańka żarówki z żarnikiem wolframowym jest wypełniona gazem szlachetnym z dodatkiem pierwiastka z grupy fluorowców (inaczej halogenów), najczęściej jodu (J). Dodatek ten zapobiega parowaniu wolframu z żarnika, przez co włókno żarowe może pracować w wyższej temperaturze – ok. 3200 K. Dzięki temu można uzyskać większą skuteczność świetlną (zwykła żarówka: 8–16 lm/W).
Zalety żarówek halogenowych
Żarówki halogenowe mają najbardziej zbliżoną barwę światła do tradycyjnej żarówki. Wytwarzają większą ilość światła, czyli większy strumień świetlny, przy tej samej mocy. Mogą być zasilanie napięciem 12 lub 230 V. W porównaniu ze zwykłą żarówką mają mniejszy pobór energii (nawet do 30 proc.) i są trwalsze. Tak jak zwykłe żarówki rozświetlają się natychmiast i współpracują ze ściemniaczami. Zalecane są do pomieszczeń, w których często światło jest włączane i wyłączane, ponieważ cykl włączeń nie wpływa na ich trwałość. Zobacz także produkty z kategorii: żarówka LED, żarówka G9, żarówka E27, żarówka GU10, żarówka E14 i żarówka Wi-Fi.
Zapisz się na niskie ceny!Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756