ODTWARZACZE BLU-RAY
ODTWARZACZE DVD
ODTWARZACZE CD
ODTWARZACZE SIECIOWE
ODTWARZACZE MULTIMEDIALNE
ODTWARZACZE PRZENOŚNE
Trwa ładowanie
Kolor obudowy: Czarny
Standardy odtwarzania obrazu: Xvid
Standardy odtwarzania dźwięku: MP3, PCM
Cyfrowe wyjście HDMI: Tak
Złącze USB: Tak
Menu w języku polskim: Nie
179 00
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 745

Najczęściej zadawane pytania

Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie odtwarzacza DVD?

Najważniejszym parametrem odtwarzacza DVD jest zdecydowanie możliwość odczytu jak największej liczby formatów plików. Pozwoli to na korzystanie z dowolnego nośnika, w tym płyt CD z nagraną muzyką. Ważne jest zatem także to, jakiego rodzaju formaty plików audio będzie obsługiwać odtwarzacz. Podobnie jak w przypadku plików wideo, im więcej formatów audio, tym zapewnimy sobie dostęp do większej ilości treści. Nie powinniśmy jednak zatrzymywać się na audio i wideo, ponieważ odtwarzacz może służyć do przeglądania zdjęć nagranych na płytę. Odtwarzacz DVD powinien być wyposażony w wyjścia umożliwiające oglądanie w jak najlepszej jakości. Zapewni to złącze HDMI, które cechuje się dużą przepustowością, co przekłada się właśnie na jakość obrazu i dźwięku. Dodatkowo wejście USB pozwoli na podłączenie do odtwarzacza np. urządzeń typu pendrive. Funkcje dodatkowe, jak przewijanie obrazu, wybór kąta kamery i wyszukiwanie fragmentów, znacznie zwiększą wygodę użytkowania.

Jak działa odtwarzacz DVD?

Odtwarzacz DVD wykorzystuje wiązkę laserową, aby odczytywać dane zapisane na płytach. W ten sposób dekoduje te dane, które zapisane są w różnych formatach, i przetwarza na standardowy sygnał wideo, który następnie wysyłany jest do urządzenia zewnętrznego, jak telewizor lub monitor. Tak samo dzieje się z dźwiękiem, który wysyłany jest do głośników. Napęd wprawia w ruch płytę, a dodatkowy mechanizm sterujący laserem dba o to, aby wiązka podążała za ścieżką na płycie.

Jak podłączyć odtwarzacz DVD?

Możemy podłączyć odtwarzacz DVD na kilka różnych sposobów. Klasyczne podłączenie opiera się na wykorzystaniu gniazd analogowych. Każde z nich odpowiada za audio oraz dźwięk i powinny być wpięte w odpowiednie gniazdo zarówno w telewizorze, jak i odtwarzaczu. Drugim sposobem jest złącze HDMI. Wymaga tylko jednego przewodu, wpiętego w gniazdo w odtwarzaczu oraz telewizorze lub monitorze. Tak samo wygląda podłączenie za pomocą kabla SCART.