Szlifierka prosta
Podczas prac związanych z wykończeniem często stosuje się szlifierki, których głównym zadaniem jest doprowadzenie wybranego materiału do oczekiwanego przez nas efektu końcowego. Jest to praca wyjątkowo precyzyjna i wymagająca dużo czasu, ale na całe szczęście z pomocą przychodzą nam profesjonalne urządzenia, takie jak szlifierka prosta. Dzięki jej zastosowaniu cały proces trwa o wiele krócej, a powierzchnia poddana obróbce spełnia wszystkie nasze wymogi.
Urządzenie wielozadaniowe
Szlifierka prosta różni się swoją budową, ale także i zastosowaniem, od tradycyjnych urządzeń tego typu. Jej przeznaczenie jest niemalże takie samo, z tą różnicą, że zaprojektowano ją do pracy z innego typu materiałami. Głównym jej zadaniem jest szlifowanie i polerowanie powierzchni metalowych, najczęściej tych, które poddane zostały procesowi spawania. Budowa końcówki urządzenia została zaprojektowana w taki sposób, aby szlifowanie i polerowanie małych metalowych powierzchni (w tym łączeń powstałych po spawaniu) było proste i przede wszystkim wyjątkowo skuteczne. Szlifierka trzpieniowa, dzięki zastosowaniu odpowiednich końcówek, może służyć nawet do wiercenia niewielkich otworów w różnego rodzaju powierzchniach. Nie byłoby to możliwe bez zastosowania ergonomicznego kształtu urządzenia, dzięki któremu leży ono w ręce pewnie i nie męczy dłoni czy nadgarstków. Pozwala to zatem na dłuższe używanie szlifierki, a co za tym idzie szybciej wykonaną pracę. Urządzenie zostało wyważone w taki sposób, aby jeszcze bardziej podnieść komfort pracy.
Zasilanie szlifierek
W naszych sklepach znajdziecie aż trzy rodzaje szlifierek, które są podzielone w zależności od rodzaju używanego zasilania: sieciowe, akumulatorowe oraz pneumatyczne. Pierwsza grupa charakteryzuje się wyjątkową niezawodnością w każdych warunkach. Podłączenie do stałego źródła zasilania pozwala im na wykorzystywanie w pracy mocy od 135 do 1200 W oraz osiągnięcia do 35000 obrotów na minutę. W zupełności wystarczy to do nawet najtrudniejszych prac, które wymagać będą użycia większej ilości siły i mocy.
Druga grupa, zasilana akumulatorami, jest przeznaczona głównie do użytku domowego, podczas niewielkich remontów lub do użytku w przydomowym warsztacie. Doskonale sprawdzi się również jako narzędzie dla każdego zapalonego majsterkowicza. Urządzenia tego typu wykorzystują akumulator o napięciu 18 V i oferują nieco mniejszą ilość obrotów (do 25000), co jednak w zupełności wystarczy przy niewymagających pracach. Największą zaletą szlifierek z tej grupy jest ich mobilność, co pozwoli na ich używanie w każdych warunkach i nawet w najbardziej niedostępnych miejscach. Ostatnią grupą są szlifierki zasilane pneumatycznie, które do pracy wykorzystują sprężone powietrze – pobór w zależności od modelu waha się w okolicach 100 l/min.
Do ultraprecyzyjnych prac
Szlifierka palcowa to świetny wybór dla osób, które szukają urządzenia prostego i bezpiecznego w obsłudze, a które przystosowane jest do precyzyjnych zadań. Jedną z największych zalet tego typu narzędzi są liczne końcówki, które możemy wymieniać i dobierać w zależności od naszych aktualnych potrzeb. Dlatego też szlifierka prosta nada się zarówno dla profesjonalistów, jak i hobbystów, a także majsterkowiczów.