Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dbamy o Twoją prywatność
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Karmnik dla ptaków, altana, szafa – w składaniu tych konstrukcji pomocna jest wiertarko-wkrętarka. Ranking, który przygotowaliśmy, pomoże Ci kupić sprzęt odpowiedni do zastosowań domowych. Na rynku znajdziesz bowiem wiel...
Wiertarka udarowa
Wiertarki są jednym z najczęściej używanych narzędzi przez wszelkiego rodzaju profesjonalistów, ale także domowych amatorów prac budowlanych. Przeznaczenia wiertarek nie trzeba przedstawiać nikomu – bez nich stworzenie nawet najmniejszej dziury w twardym materiale byłoby niewykonalne lub bardzo żmudne. Jeżeli poszukujesz nowego urządzenia, warto zastanowić się, jaki rodzaj narzędzia przyda Ci się najbardziej. Wiertarka udarowa pozwoli Ci na wywiercenie nawet szerokich dziur w najtwardszych materiałach. Na czym polega wiercenie z udarem i na co należy zwrócić uwagę wybierając nową wiertarkę?
Wiercenie z udarem
Klasyczne wiertarki mają dość proste działanie – dziura wiercona jest z pomocą szybko obracającego się wiertła, które dociskamy do ściany za pomocą siły swoich mięśni i ciężaru ciała. Udar znacznie wspomaga pracę z najbardziej opornymi przedmiotami do przewiercenia, a to dzięki zastosowaniu specjalnej techniki „uderzania” wiertła o ścianę. Ujmując działanie udaru najprościej – wiertło podczas pracy lekko cofa się, by potem z dużą siłą uderzyć w wywiercany otwór. Wiertarka udarowa zdejmuje z Ciebie dużo obciążenia, dzięki czemu będziesz mógł pracować bardziej efektywnie i mniej się męczyć. Większość wiertarek z udarem ma możliwość wyłączenia tej opcji, dzięki czemu przy pracy z bardziej delikatnymi materiałami, możesz być bardziej precyzyjny.
Rodzaje udaru
Wiertarki udarowe wykorzystują dwa rodzaje wytwarzania samego udaru – mechaniczny i ślimakowy. Ten pierwszy jest bardziej powszechny, gdyż jest prostszy w wykonaniu i tak samo niezawodny jak ślimakowy. Mechaniczne wytwarzanie udaru polega na ścieraniu się ze sobą bardzo wytrzymałych zębatek, które obracają się w przeciwne strony. Dzięki temu wytwarzane są uderzenia, które z kolei pomagają w wierceniu dziur w twardych materiałach. Wiertarka udarowa ślimakowa działa w zupełnie odmienny sposób. Zamiast wytwarzać „przeskoki” w działaniu urządzenia z pomocą zębatek, wiertło jest delikatnie chowane i wysuwane z urządzenia z pomocą specjalnej suwnicy. Niezależnie od tego, w jaki sposób wytwarzany jest udar, jest to wyjątkowo przydatne ułatwienie pracy niezależnie od zastanych warunków. Na co jeszcze powinniśmy zwrócić uwagę, wybierając wiertarkę udarową?
Moc wiertarki
Moc wiertarki, niezależnie od tego, czy posiada opcję udaru czy nie, to jedna z najbardziej kluczowych cech urządzenia. Wpływa ona bezpośrednio na całokształt działania wiertarki. Im wyższa moc narzędzia, tym twardsze materiały będziesz w stanie przewiercić. W zależności od tego, do jakich prac będziesz potrzebował wiertarki, powinieneś dostosować jej moc. Zazwyczaj im wyższa jest moc urządzenia, tym wyższa jest jego cena, lecz nie jest to stałą zasadą – czasem urządzenie z dodatkowymi funkcjami może być droższe od wiertarki o większej mocy. W zależności od tego, na czym konkretnie Ci zależy, w naszym sklepie z pewnością znajdziesz narzędzie, które spełni wszystkie Twoje oczekiwania.
Rabaty dla
subskrybentów!Zapisz się na newsletter
i otrzymuj najnowsze okazje!
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756