Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Dbamy o Twoją prywatność
Ta witryna korzysta z plików cookies w celach marketingowych (personalizacja ofert i promocji) i statystycznych, a także, by działać bezpiecznie i optymalnie dla użytkownika.
Możesz to zmienić w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji znajdziesz tutaj.
Karmnik dla ptaków, altana, szafa – w składaniu tych konstrukcji pomocna jest wiertarko-wkrętarka. Ranking, który przygotowaliśmy, pomoże Ci kupić sprzęt odpowiedni do zastosowań domowych. Na rynku znajdziesz bowiem wiel...
Wiertło widiowe
Dużą popularnością cieszy się wiertło widiowe. Jest ono wykorzystywane do prac w twardych materiałach, w szczególności betonie czy różnych metalach. Jego część robocza jest pokryta węgielkiem spiekanym, czyli tzw. widią, stąd właśnie nazwa. Zależnie od jakości osprzętu oraz zastosowanego typu węglika oferuje różną wydajność pracy oraz trwałość.
Jak zbudowane jest wiertło widiowe?
Węglik spiekany, który powleka wiertło widiowe, jest pozyskiwany metodami metalurgii proszkowej z węglików takich metali jak wolfram, tytan, chrom czy cyrkon. Ich spoiwem są np. kobalt, nikiel lub wanad. Są one bardzo twarde oraz odporne na ścieranie, jednak również kruche. Dlatego nakłada się je na korpus wiertła w postaci niewielkich płytek. Węglik spiekany jest łączony z korpusem metodą lutowania, co zapewnia trwałe połączenie, lub stosuje się mocowanie mechaniczne w przypadku płytek wieloostrzowych.
Do czego służy wiertło widiowe?
Wiertło widiowe znajduje powszechne zastosowanie w obróbce różnych materiałów. Może być wykorzystywane do pracy na mokro lub sucho. Ze względu na swoją charakterystykę pozwala na wiercenie w metalach, np. żeliwie, stali czy stali nierdzewnej. Oznaczenia informujące o tym, do jakiego typu metalu przeznaczone jest wiertło widiowe, znajdziesz na opakowaniu. Kolejnym popularnym materiałem jest wspomniany już beton. Do wyboru są różne rozmiary oraz typy uchwytów. Możesz wybrać wiertło widiowe walcowe, przeznaczone do uchwytu szybkomocującego, lub np. z uchwytami SDS Max i SDS Plus, jeśli pracujesz przy pomocy młotów udarowych.
Zapisz się na niskie ceny!Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną
Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756