Automatyczne zamknięcie nastąpi za 12 sekund

Loading
Loading
Druk w kolorze: Nie
Szybkość druku [str/min]: 40 w czerni
Maksymalny format druku: 215.9 x 359.9 mm
Automatyczny druk dwustronny: Tak
Wi-Fi: Tak
Bluetooth: Nie
Cena z kodem obowiązuje do 28.05.2025 r. do godz. 23:59.
Kod nie łączy się z innymi kodami rabatowymi.
Cena z kodem:
CMN1505-280525
872 79
Cena z kodem obowiązuje do 28.05.2025 r. do godz. 23:59.
Kod nie łączy się z innymi kodami rabatowymi.
43,63 zł x 20 rat 0%
909,00 zł
Cena przed kodem
872,89 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w poniedziałek
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie drukarki laserowej?

Jest szereg parametrów, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze drukarki laserowej. Najważniejsze z nich to: szybkość wydruku, jakość wydruku, a także koszt materiałów eksploatacyjnych. Szybkość wydruku mierzona jest liczbą stron wydrukowanych w ciągu minuty. Zazwyczaj dotyczy druku w czerni, rzadziej oddawana jest w kolorze. Najczęściej jest to około 20 stron na minutę, ale szybsze modele osiągają nawet 35-38, a nawet 40 stron na minutę. Jakość wydruku, a dokładniej mówiąc jego rozdzielczość, podawana jest w DPI. Tu warto pamiętać, że nie zawsze modele z najwyższej półki odznaczają się właśnie najwyższą rozdzielczością. Wybierając drukarkę, należy zwrócić uwagę na koszt materiałów eksploatacyjnych, czyli tonera. Nierzadko zdarza się, że niższą cenę urządzenia „spłacamy” potem podczas zakupu tonera danego producenta. Powyższe trzy parametry to jednak tylko podstawowe aspekty przy zakupie drukarki laserowej. Jeśli szukamy sprzętu, z którego będziemy korzystać częściej niż raz na kilka miesięcy, musimy zwrócić uwagę na funkcje oraz rozwiązania, zastosowane w drukarce. Na przykład: złącze Wi-Fi, Bluetooth, automatyczny druk dwustronny, dostępne formaty druku, wbudowana pamięć, pojemność podajnika na papier, a nawet obsługa przez aplikację.

Jak działa drukarka laserowa?

Kliknięcie przycisku „drukuj” inicjuje proces drukowania, a wtedy dane z nośnika przesyłane są do drukarki, gdzie powstaje bitmapowy obraz wydruku. Następnie laser, odbity przez przesuwające się lusterko oraz soczewki, odwzorowuje ten obraz na światłoczułym bębnie, który naładowany jest statycznie. Odwzorowanie polega na rozładowaniu ładunku w poszczególnych miejscach. W ten sposób na powierzchni bębna powstaje tzw. utajony wydruk. Bęben mieści się blisko tonera, którego cząsteczki są przyciągane przez ładunki bębna. Na koniec wymaga to jeszcze termicznego utrwalenia za pomocą tzw. fusera. Nie będzie przesadą porównanie fusera do pieca, bowiem utrwalenie odbywa się w bardzo wysokiej temperaturze – to dlatego wydruk, który zdejmujemy z tacki jest ciepły.

Czym różni się drukarka atramentowa od laserowej?

Główną różnicą pomiędzy tymi typami drukarek jest zastosowana technologia druku: laserowa wykorzystuje sproszkowany toner, będący mieszaniną żywicy termoplastycznej, pigmentu i żelaza, natomiast atramentowa – atrament, na co wskazuje sama nazwa. Toner jest w procesie drukowania nanoszony dzięki wykorzystaniu ładunków elektrostatycznych, a następnie utrwalany termicznie. Z kolei drukarka atramentowa dosłownie wystrzeliwuje miliony kropelek tuszu, które tworzą na papierze obraz. Odwzorowanie w przypadku drukarek atramentowych jest bardziej precyzyjne, jednak sam wydruk trwa nieco dłużej, a wydruk powinien chwilę odleżeć, by tusz dokładnie wysechł.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 41 287 500,00 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756