Loading
Loading
Typ ciśnieniomierza: Nadgarstkowy
Zasilanie: 2 baterie AAA
Sposób pomiaru: Oscylometryczny
Wielkość mankietu: 12.5 - 21.5 cm
Funkcje: Pamięć pomiarów, Pomiar pulsu, Zapamiętywanie daty i czasu pomiaru, Automatyczne pompowanie
Zakres pomiarów ciśnienia: 30 - 280 mmHg
Funkcja wykrywania objawów arytmii serca
2 profile użytkowników
Funkcja wykrywania objawów arytmii serca
2 profile użytkowników
75 01
79,59 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
79,59 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
Dostawa 2-5 dni
Produkty dostarczane są zazwyczaj w ciągu 5 dni roboczych od przyjęcia zamówienia.
Dokładamy wszelkich starań, aby produkty dotarły do Ciebie jak najszybciej.
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie ciśnieniomierza?

Są dwa najistotniejsze parametry, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie ciśnieniomierza domowego użytku: rodzaj sprzętu oraz sposób dokonywania pomiaru. Wyróżniamy modele nadgarstkowe oraz naramienne. Ze względu na większą dokładność pomiaru polecane są modele naramienne, które odpowiadają prawie wszystkim użytkownikom. Przy znacznej otyłości ramion lub w przypadku trudności z samodzielnym założeniem ciśnieniomierza naramiennego, warto wybrać nadgarstkowy. U osób starszych i z problemami miażdżycowymi ten typ może prowadzić do nieprawidłowych pomiarów. Zasadniczo modele nadgarstkowe lepiej sprawdzą się u osób młodych. Drugą kwestią jest typ pomiaru. W przypadku metody oscylometrycznej podstawą pomiaru jest pulsujące falowanie tętnic. Nie trzeba korzystać ze słuchawek, a pomiar jest łatwy do samodzielnego wykonania. Są to najpopularniejsze ciśnieniomierze, spotykane w wersji nadgarstkowej, jak i naramiennej. Nieco bardziej skomplikowany jest pomiar osłuchowy, czyli tzw. metoda lekarska, uznawany za dokładniejszy. Inne rozwiązania to: zapamiętywanie pomiarów, automatyczne pompowanie, pomiar pulsu, czy alarm o wykryciu arytmii. Przydatne jest także zapamiętywanie dat i godzin pomiarów.

Jakie są rodzaje ciśnieniomierzy?

Są dwa główne typy ciśnieniomierzy: naramienne i nadgarstkowe. Te pierwsze sprawdzają się u większości użytkowników i są polecane ze względu na wyższą dokładność pomiarów. Nadgarstkowe mogą wybierać osoby z obniżoną sprawnością ruchową lub z otyłością ramion, uniemożliwiającą prawidłowy pomiar naramienny, jednak ten typ sprawdza się u osób młodych i bez problemów miażdżycowych. Bardzo ważna jest także metoda pomiaru: oscylometryczna lub osłuchowa. Pierwsza jest popularnie spotykana w termometrach elektronicznych domowego użytku. Polecana jest osobom bez zaburzeń rytmu serca. W tym przypadku lepiej wybrać ciśnieniomierz osłuchowy lub łączący obie metody pomiaru.

Jak poprawnie sprawdzić ciśnienie?

Dobrze jest mierzyć ciśnienie o stałych porach dnia i w odstępie około godziny od posiłku lub przed posiłkiem. Nie można być tuż po wysiłku i należy unikać używek przynajmniej na pół godziny przed mierzeniem. Ciało nie powinno być wychłodzone ani przegrzane. Należy zdjąć odzież czy dodatki, które mogą uciskać. Ciśnienie mierzymy na lewej ręce, będąc w wygodnej pozycji siedzącej. W zależności od typu ciśnieniomierza, umieszczamy go na nadgarstku (ok 1,5 cm od dłoni) lub ramieniu na wysokości serca. Dłoń układamy do góry. Po około dwóch minutach wykonujemy pomiar powtórnie.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756