DLA OSZCZĘDNYCH
DLA MAŁYCH KUCHNI
DLA DUŻYCH RODZIN
DO ZABUDOWY
Trwa ładowanie
Klasa energetyczna F
Karta informacyjna produktu

Zakres od A do G

Dawniej: A+

Wymiary (SxWxG) [cm]: 45 x 84.5 x 60
Pojemność [kpl.]: 9
Poziom emisji hałasu [dB]: 48
Zużycie energii na 100 cykli w programie EKO: 78 kWh = 89.7 zł
Zużycie wody na cykl w programie EKO [l]: 9.5
Zobacz więcej
HomeConnect zdalny dostęp poprzez aplikacje
ExtraDry - naczynia idealnie suche
HomeConnect zdalny dostęp poprzez aplikacje
ExtraDry - naczynia idealnie suche
2 299 99
76,66 zł x 30 rat 0%
Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w poniedziałek
lub zamów telefonicznie 756 756 756

Najczęściej zadawane pytania

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zmywarki 45 cm?

Podstawowy parametr, to klasa energetyczna (nowa to teraz E, kiedyś była A++). Im wyższa klasa, tym mniejsze zużycie wody. Warto też zwrócić uwagę, czy zmywarka ma takie programy, jakich szukamy, np. mycie szkła, czy też pół wsadu, gdy nie jesteśmy w danym momencie zapełnić całego kosza. Istotne jest też – zużycie wody na cykl. Wybieramy ten, z którego najczęściej korzystamy i sprawdzamy, który model zużywa najmniej wody. Najczęściej to zużycie wynosi 8-12 l, więc łatwo sobie obliczyć, ile trzeba będzie zapłacić. Jest też głośność pracy, parametr ważny zwłaszcza wtedy, gdy zmywarkę stawiamy w aneksie kuchennym, otwartym na pokój dzienny. Liczba kompletów naczyń wstawianych do zmywarki jest także godna uwagi, zwłaszcza gdy głównie jadamy na mieście, a trzeba pamiętać, że nie opłaca się myć mniejszej liczby naczyń niż jest to zapisane w instrukcji, a w związku z tym trzeba „zbierać” brudne naczynia, by móc wnętrze zapełnić.

Gdzie sprawdzi się zmywarka 45 cm?

Wąska zmywarka, gdyż 45 cm odnosi się do jej szerokości, sprawdza się przede wszystkim w małych, nieustawnych kuchniach. Można ją wtedy postawić w najbardziej dogodnym miejscu, czyli tam gdzie znajduje się ujęcie wody. Taką zmywarkę zmieścimy również w aneksie kuchennym, a najlepiej żeby stanęła obok zlewozmywaka, który także z wody korzysta, a mimo zmywarki jest jednak niezbędny. Z małej zmywarki na sześć kompletów skorzysta niewielka liczebnie rodzina i osoby stołujące się na mieście.

Czym różnią sią zmywarki do zabudowy od zmywarek wolnostojących?

Zmywarka do zabudowy jest praktycznie wyposażona w takie same parametry, co wolnostojąca. Jednak nie ma koniecznych wykończeń (boków, blatu, a nawet frontu), jak model wolnostojący. Cała różnica obu rodzajów zmywarek polega właśnie na tym. Urządzenia do zabudowy stawia się w określonym miejscu, a powinno mieć taką wysokość, by zmieścić je pod blatem kuchennym. Model do zabudowy w zasadzie nie może zmieniać miejsca – trzeba zatem wcześniej zaplanować gdzie go postawimy.