Popularność
30 produktów
Loading
Interfejs: USB Typu C
Typ: Pasywny
Liczba portów wyjściowych [szt.]: 5
Liczba portów ładujących [szt.]: Brak
Porty wyjścia: HDMI - 1 szt., RJ-45 (LAN) - 1 szt., USB 3.2 Gen. 1 - 2 szt., USB Typu C - 1 szt.
Kolor: Szary
99 99
119,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
119,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
U Ciebie
Odbierz
lub zamów telefonicznie 756 756 756
45 99
49,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
49,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
139 99
169,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
169,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
38 89
149 00
159,00 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
149,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
19 90
24,90 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
24,90 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
11 87

Poradniki eksperta

Komputery i tablety
Poza samym komputerem mobilnym, potrzebne są także odpowiednie akcesoria do laptopa. Ich wybór nie zawsze może być łatwy, a także niektóre kategorie nie przyjdą Ci na myśl w pierwszej chwili. Warto więc zająć się tą spra...
Komputery i tablety
Może się okazać, że w Twoim laptopie lub komputerze stacjonarnym zabraknie wolnych portów, aby podłączyć kolejne urządzenia peryferyjne lub akcesoria. Co możesz zrobić w takim wypadku? Dobrym i skutecznym rozwiązaniem je...
Najczęściej zadawane pytania
Na co zwrócić uwagę przy zakupie huba USB?

Najważniejszym jest interfejs wejściowy, czyli do czego podłączasz hub USB. Najczęściej są to gniazdo USB 2.0, USB 3.0 lub USB-C. Wybierając sprzęt z USB 2.0, musisz liczyć się z limitem w transmisji danych – do 480 Mbit/s. Najlepiej sprawdzi się on do drobnych akcesoriów, jak mysz czy klawiatura, które nie wymagają dużej przepustowości. USB 3.0 pozwoli zaś na całkiem wydajną transmisję danych – do 5 Gbit/s. Najszybszy będzie zaś USB-C (od 5 Gbit/s wzwyż), który może także obsługiwać transmisję sygnału audio i wideo, w zależności od urządzenia. Kolejno zwróć uwagę na liczbę dostępnych złączy, powinna odpowiadać Twoim potrzebom. Jeśli wybierzesz hub USB-C, to może on mieć też takie porty jak Ethernet, HDMI czy Display Port lub czytnik kart pamięci. Dostępne są huby pasywne i aktywne. Te drugie mają możliwość podłączenia dodatkowego zasilania. To przydatne, gdy korzystasz z wymagających pod względem energii elektrycznej urządzeń, np. zewnętrznych dysków twardych, ponieważ gwarantuje lepszą stabilność połączenia.

Czy hub USB spowalnia transmisje danych?

To zależy od sposobu użycia. Jeśli podłączysz hub z USB 2.0 do USB 3.0 to wydajność będzie ograniczona do najwolniejszego ze złączy. Podobnie w odwrotnej konfiguracji. W przypadku, gdy korzystasz z tych samych interfejsów, pamiętaj, że USB w Twoim komputerze stanowi ograniczenie, ponieważ jego przepustowość jest rozdzielana na wszystkie podłączone do huba urządzenia. W skrajnych przypadkach może to spowolnić transmisję danych, np. gdy będziesz przesyłał pliki do kilku przenośnych dysków, podłączonych do huba jednocześnie.

Jak podłączyć hub USB?

To bardzo proste. Urządzenie wpinasz do portu USB swojego komputera i jest ono gotowe do pracy. Możesz zacząć podłączanie dodatkowych akcesoriów, jak np. monitor, klawiatura, dyski czy karty pamięci. Jeśli korzystasz z aktywnego huba USB możesz mu zapewnić dodatkowe zasilanie. Zazwyczaj jest to po prostu ładowarka do telefonu z wejściem USB-C. Maksymalną moc zasilania definiuje specyfikacja rozgałęźnika USB. W niektórych przypadkach to nawet 100 W i taki hub może jednocześnie ładować laptopa, do którego jest podłączony.

Hub USB - co to jest i jak działa?


Hub USB to wygodny sposób na dołączanie dodatkowych portów USB do swojego komputera. Są wersje USB zwykłego przedłużacza wtyczki, konwertującą pojedyncze gniazdo USB w ich koncentrator. Podłączasz go do komputera, a następnie korzystasz z dodatkowych portów do myszy, klawiatur i innych urządzeń USB z jednego portu. Podobnie jak przedłużacze, huby USB również mają ograniczenia. Nie możesz załadować na niego zbyt wielu urządzeń energochłonnych, bo inaczej pojawią się trudności. Jeśli jednak chcesz używać klawiatury, myszy i ładowarki do telefonu na jednym porcie USB, rozdzielacz może to osiągnąć.


Rozdzielacz USB - zalety


Chociaż istnieją laptopy wyposażone w kilka portów USB, wiele z nich ma tylko dwa. Ograniczenie sprawiają, że nie można używać więcej niż dwóch sprzętów podłączanych pod komupter. Jeśli używasz klawiatury i myszy USB, nie masz żadnych wolnych portów do ładowania urządzeń, podłączania zewnętrznego dysku twardego ani drukarki. Jeśli jesteś w ciągłym ruchu i nie potrzebujesz myszy ani klawiatury, nie będziesz mieć tego problemu. Jeżeli jednak używasz laptopa jako podstawowego komputera lub regularnie robisz więcej niż tylko wysyłanie e-maili i pisanie podczas podróży, mały rozdzielacz USB może być naprawdę przydatnym narzędziem. Warto postawić na sprawdzone rozwiązanie. 


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu hubu USB?


Hub USB jest przeznaczony dla osób, które aktywnie korzystają z komputera. Podczas pracy potrzebujesz kilku urządzeń, takich jak mysz, klawiatura dodatkowa czy drukarka. W standardowym laptopie z reguły są dwa porty USB. Warto zatem zaopatrzyć się w hub i komfortowo pracować. Hub USB świetnie nadaje się do jednoczesnego ładowania wielu różnych urządzeń. Dzięki niemu możesz ładować ich dowolną liczbę, niezależnie od tego, czy komputer jest włączony, czy nie. Rozdzielacz USB są idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto ma dużo energochłonnych urządzeń USB. Od telefonów po tablety i gadżety na biurko - hub USB może zaspokoić potrzeby każdego sprzętu wymagającego zasilania USB. 


Czy warto kupić rozgałęźnik USB?


Jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której musisz przenieść wiele danych między kilkoma różnymi urządzeniami, hub USB może być bardzo przydatny. Jeżeli chcesz tworzyć kopie zapasowe zdjęć z komputera stacjonarnego, powiązać smartfon z laptopem, aby korzystać z danych komórkowych na komputerze, pobierać obrazy z aparatu, drukować niektóre dokumenty i przesyłać muzykę na telefon, pomoże Ci w tym wysokiej jakości rozdzielacz USB. Ceny hubów są zróżnicowane. Najprostsze modele dostępne są w cenie od 20 złotych. Huby różnią się między sobą liczbą portów. Niektóre mają 4, inne 8. Od nas zależy, na jaki model się zdecydujemy i jakie są nasze potrzeby. 


Rozgałęźnik USB jest w szczególności polecane posiadaczom laptopów z małą ilością portów USB, a także posiadaczom komputerów stacjonarnych, którzy nie chcą lub nie mogą podłączać urządzeń do trudno dostępnych portów znajdujących się z tyłu obudowy komputera. Wybierz HUB USB dostosowany do Twoich potrzeb i idealnie dobrany do Twojego komputera. Zobacz także produkty z kategorii: czytniki kart pamięci, czytniki kart SD, czytniki kart microSD, podkładki pod klawiaturę i myszkę, torby na laptopa, plecaki na laptopa, etui na laptop, zasilacze do laptopa, baterie do laptopa, zasilacze UPS, podkładki chłodzące pod laptopa, stacje dokujące oraz uchwyty na monitor i listwy zasilające.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756