Kamery sportowe i akcesoria

(428)

Kamery sportowe


Czym jest kamera sportowa? Żeby odpowiedzieć na tak postawione pytanie, należy najpierw ustalić, do czego ma ona służyć. Niemal każdy aparat cyfrowy ma możliwość rejestrowania filmów. Jednak gdy jedziemy na nartach, na rowerze czy biegamy maratony, trudno byłoby filmować lustrzanką, a nawet kompaktem.


Mała, uniwersalna, wytrzymała


Tymczasem kamera sportowa to mały, uniwersalny sprzęt do nagrywania filmów w różnych sytuacjach. Można jej użyć nie tylko do rejestrowania różnych aktywności fizycznych, ale również do nagrywania imprez i wycieczek. Można do niej przymocować wiele różnych akcesoriów, dzięki czemu staje się w pełni uniwersalna. Taką kamerę założymy na kask, zamocujemy na rowerze, przykleimy do szyby w samochodzie, przytwierdzimy do selfie-sticka. Kamera sportowa sprawdzi się na lądzie, wodzie i pod wodą. Dzięki specjalnej, wodoszczelnej obudowie możesz ją zabrać na jedną z raf koralowych albo nad najbliższe jezioro.


Kamery sportowe – podstawowe cechy


Dzięki temu, że kamera sportowa jest mała i lekka, można ją włożyć w wytrzymałą ochronną obudowę, dzięki czemu będzie bardziej odporna na uderzenia i wstrząsy. Większości osób, które nie mają dużych wymagań, wystarczy model z nagrywaniem 4K Ultra HD bądź Full HD w 30 kl./s. Droższe kamery sportowe oferują zazwyczaj więcej opcji, łącznie z rejestracją obrazu w 4K Ultra HD w 60 kl./s, lepszą stabilizacją obrazu, i szereg dodatkowych trybów i funkcji, które mogą przydać się podczas bicia własnych rekordów sportowych. Im wyższa jest rozdzielczość kamery sportowej, tym ostrzejsze będą dynamiczne filmy. W przypadku rozdzielczości warto spojrzeć też na liczbę klatek rejestrowanych przez kamerkę w ciągu sekundy. Na przykład kamera sportowa Full HD, nagrywająca w rozdzielczości 1920 × 1080 pikseli, powinna rejestrować obraz w 60 lub 120 kl./s, a kamera sportowa 4K, nagrywająca w rozdzielczości 3840 × 2160 pikseli – przynajmniej w 30 kl./s. Niezwykle istotna jest stabilizacja obrazu, aby materiał został nagrany bez drgań, nawet w ekstremalnych warunkach. Kamera sportowa powinna pracować przynajmniej godzinę, dlatego warto wybrać model z łatwo wymienialnym akumulatorkiem. Niektóre modele są wyposażone także w Wi-Fi, które pozwala na nawiązanie łączności ze smartfonem w celu wyświetlania obrazu na żywo czy zmiany ustawień. Coraz częściej obsługiwany jest też Bluetooth.


Kamery sportowe, oprócz funkcji podstawowych, mają wiele dodatkowych udogodnień. Wśród nich między innymi jest funkcja timelapse, która umożliwia nagrywanie filmów poklatkowych, slow motion, rejestrująca filmy w zwolnionym tempie, czy funkcja pętli, która pozwala na automatyczne zapisywanie filmu na starym zapisie, dzięki czemu nie ma problemów z nagłym brakiem miejsca.


Kamera sportowa pod wodą


Do wielu kamer sportowych dołączana jest wodoszczelna obudowa. Dzięki niej będziemy mogli nagrywać filmy, nurkując nawet kilkadziesiąt metrów pod wodą. Kamera sportowa jest też często poszukiwana przez miłośników sportów zimowych – nie tylko nagra wszelkie popisy sportowe, ale będzie też wytrzymała na warunki atmosferyczne.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 512 500 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756