Loading
DLA GRACZY
BEZPRZEWODOWE
BLUETOOTH
Loading
Typ myszy: Optyczna
Rozdzielczość: 1000 dpi
Komunikacja z komputerem: Bezprzewodowa
Interfejs: 2.4 GHz, Bluetooth
Dla graczy: Nie
Kolor: Czarny
Kolor: Czarny
89 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Typ myszy: Optyczna
Rozdzielczość: 1000 dpi
Komunikacja z komputerem: Bezprzewodowa
Interfejs: Bluetooth
Dla graczy: Nie
Kolor: Pomarańczowy
79 99
Odbierz
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Najczęściej zadawane pytania
Na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie myszki?

Kupując myszkę warto rozważyć, do jakich zastosowań będzie to sprzęt: czy będzie to mysz dla gracza lub, czy sprawdzić się ma podczas pracy, a także przy typowo domowych zastosowaniach, jak przeglądanie sieci czy korzystanie z mediów społecznościowych. W tym pierwszym przypadku dobrze postawić na bardziej wyśrubowane parametry – na przykład szerszy zakres DPI, umożliwiający ustawienie mniejszej bądź większej czułości. Bardzo ważną kwestią jest rodzaj zasilania oraz typ połączenia myszy z komputerem. W tym pierwszym przypadku wyróżniamy gryzonie zasilane bateryjnie, akumulatorowo lub przewodowo. Jeśli chodzi o interfejs, wyróżniamy połączenie Bluetooth i Wi-Fi w przypadku myszek bezprzewodowych, oraz USB, czyli połączenie przewodowe. Niezależnie od zastosowań mysz bezprzewodowa jest ceniona za wygodę obsługi i brak plączących się kabli. O ile jednak w pracy czy codziennym korzystaniu z komputera gryzonie bezprzewodowe są wystarczające, o tyle niekiedy gracze podkreślają, że w niektórych rozgrywkach opóźnienia, spowodowane przesyłem, zdają się być znaczące. Ci użytkownicy zwykle wybierają myszy z kablem. Dla większości użytkowników także design myszy ma duże znaczenie. Na szczęście wybór myszek w tym zakresie jest bardzo duży – zarówno jeśli chodzi o kształty, jak i kolorystykę oraz podświetlenie.

Jakie są rodzaje myszek komputerowych?

Myszki komputerowe podzielić można według dwóch głównych kryteriów. Ze względu na źródło zasilania: myszki przewodowe oraz bezprzewodowe, a także ze względu na źródło światła, używanego do „skanowania” powierzchni, po której przesuwana jest myszka. To drugie z kryteriów dzieli myszki na laserowe oraz optyczne. Podgrupą optycznych są myszy typu BlueTrack, w których zastosowano diody z niebieskim światłem. Dodatkowo możemy spotkać się z określeniem „myszka mobilna”. Nie jest to odrębny rodzaj myszek – są wśród nich zarówno optyczne, jak i laserowe – a mobilność w tym przypadku oznacza urządzenia, które sprawdzają się jako sprzęt biurowy, który jest wydajny, lekki i często ma nieco spłaszczoną budowę, dzięki której jest kompaktowy.

Czym różni się myszka optyczna od laserowej?

Najważniejszą różnicą pomiędzy myszką laserową i optyczną jest źródło światła, którego urządzenie używa do oświetlania powierzchni, po której mysz przesuwamy. W myszach optycznych jest to dioda LED, w laserowych – laser, lub inaczej dioda o bardzo wysokiej czułości. Myszy laserowe charakteryzują się dużą precyzją w oddawaniu ruchów na ekranie komputera, przez co często są wybierane przez graczy, jednak zwykle wymagają twardego podłoża, a najlepiej specjalnej podkładki, gdyż nawet niewielkie nierówności mogą zakłócać jej pracę. Z kolei myszy optyczne polecane są do zastosowań służbowych i prywatnych. Częściej mają mniejszy zakres regulacji DPI. Są jednak tańsze niż modele laserowe.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756