Popularność
30 produktów

STAŁE RATY 0% I DO PÓŁ ROKU NIE PŁACISZ.

Kolor: Srebrny
Moc silnika [KM]: 11
Pojemność silnika [cm3]: 124
Maksymalna prędkość [km/h]: 90
Skrzynia biegów: Manualna
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Powiadom mnie, jeśli produkt będzie dostępny.
Kolor: Czarno-szary
Moc silnika [KM]: 11
Pojemność silnika [cm3]: 124
Maksymalna prędkość [km/h]: 90
Skrzynia biegów: Manualna
Produkt chwilowo niedostępny w sklepie internetowym
Powiadom mnie, jeśli produkt będzie dostępny.

Poradniki eksperta

Dom i ogród
Sezon jesienno-zimowy, nie sprzyja motocyklistom. Pogoda za oknem, nie nadaje się do jazdy jednośladem. To niebezpieczne i raczej mało przyjemne. Chyba, że mówimy o quadzie i przecieraniu śnieżnych szlaków! Zastanówmy si...
Motocykle to praktyczne i powszechne środki lokomocji, które pozwalają w komfortowy sposób dotrzeć do wybranego celu lub przeżyć ekstremalne emocje podczas jazdy. Eksploatacja tych pojazdów jest znacznie tańsza, niż w przypadku samochodów, a ponadto posiadając motocykl, nie ma problemu z szukaniem miejsca parkingowego. Jakie są podstawowe rodzaje motocykli? Czym się różnią od siebie poszczególne pojazdy i dlaczego warto nimi podróżować?

Motocykle - adrenalina w dużej dawce

Motocykle to jedno- lub dwuśladowe maszyny posiadające silnik spalinowyo pojemności skokowej przekraczającej 50 cm³. Ścigacze oferują dynamiczną jazdę, pełną emocji. Z kolei skutery są idealne do poruszania się po zakorkowanym mieście, umożliwiając komfortowy dojazd do szkoły, pracy, galerii handlowej lub innego punktu. Quady to czterokołowce o sportowym charakterze, które doskonale sprawdzają się w terenie nawet podczas wielogodzinnych wypraw. Motocykle turystyczne są bardzo wygodne i dedykowane dla osób nastawionych na jazdę rekreacyjną.

Motocykle - rodzaje

Przed zakupem konkretnego jednośladu warto zapoznać się z ogólną klasyfikacją pojazdów, aby móc wybrać taki, który w 100 proc. będzie odpowiadał potrzebom nowego właściciela. Jakie są główne rodzaje motocykli? Wyróżnia się m.in.:
  • motocykle sportowe (tzw. ścigacze o aerodynamicznej sylwetce, szczelnej obudowie i imponujących osiągach),
  • motocykle turystyczne (pozwalają na zabranie sporej ilości bagażu, kierowca i pasażer siedzą w wygodnej pozycji),
  • choppery (przerobione motocykle z większą średnicą przedniego koła),
  • motocykle ON/OFF Road (dual sport – łatwo pokonują rozmaite przeszkody terenowe),
  • motocykle uniwersalne (naked-bike),
  • skutery (lekkie pojazdy z małymi kołami i silnikiem spalinowym o pojemności do 50 cm³),
  • motorowery (inaczej maxi skutery z silnikiem spalinowym o pojemności 125-150cm³),
  • inne (np. motocykle zabytkowe).

Jeśli chodzi o pojemność silnika, to im jest ona większa, tym więcej doświadczenia i rozwagi wymaga jazda 
motocyklem. Warto na początek zaczynać od mniejszej pojemności silnika – do poruszania się po mieście w zupełności wystarczy maszyna od 50 do 125 cc.

Motocykle - łatwy sposób aby poruszać się w mieście

Przemieszczanie się na co dzień 
motocyklem po mieście (zarówno większym, jak i mniejszym) jest znacznie lepszym rozwiązaniem niż korzystanie z samochodu. To oszczędność paliwa i czasu oraz swoboda w przejeżdżaniu wąskich uliczek, parkowaniu, a dla niektórych nowy styl życia (fani jednośladów chętnie biorą udział w licznych zjazdach poświęconych tym pojazdom).

Zapraszamy serdecznie do zapoznania z kompleksową ofertą naszego internetowego sklepu, gdzie oferujemy różnego rodzaju skutery, motorowery, 
quady oraz niezbędne akcesoria do pojazdów w bardzo korzystnych cenach. Każdy moto fan znajdzie coś dla siebie.
 

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 39 875 000 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756