Tarcze hamulcowe rowerowe

1

Filtruj produkty

Sortowanie

Kod: 313745
Tarcza hamulcowa ALLIGATOR HK-R18BL Starlite
Średnica [mm]
160
Waga [g]
92
89,99

lub zamów telefonicznie

756 756 756

Tarcze hamulcowe w rowerze – pamiętaj o swoim bezpieczeństwie


Układ hamulcowy w rowerze jest najważniejszą częścią jednośladu. Powinieneś kontrolować jego stan i w razie jakichkolwiek problemów z jego działaniem natychmiast wymieniać wadliwe elementy. Jednym z jego części jest tarcza hamulcowa rowerowa. Jest ona zamocowana do piasty koła, a nacisk na nią wywierają klocki w zacisku. Na rynku dostępne są dwa typy mocowań tarcz hamulcowych: na 6 śrub i Centerlock. W przypadku pierwszego z wymienionych systemów należy pamiętać, że śruby trzeba dokręcać naprzemiennie i stopniowo. Drugie rozwiązanie wprowadziła firma Shimano. W jego przypadku tarcza montowana jest na wielowypust – aby dokręcić nakrętkę, która przytrzymuje tarczę potrzebny jest klucz do kaset. Dostępne są 4 średnice tarcz hamulcowych: 140, 160, 180 i 203 mm. Jak dopasować odpowiednią wielkość tarczy? Rowerowe tarcze hamulcowe o średnicy 140 mm stosowane są z reguły w rowerach szosowych, 160 mm głównie w górskich, trekkingowych i crossowych, natomiast 203 w tandemach i rowerach zjazdowych.


Jak wybrać tarcze hamulcowe rowerowe?


W Media Expert możesz zamówić tarcze rowerowe od sprawdzonych producentów. Zwróć uwagę m.in. na marki Alligator i Shimano. W opisach produktów znajdziesz szczegółowe informacje m.in. o ich średnicach. Tarcze powinny być również dopasowane do wagi użytkownika – takie dane także znajdują się w opisach. Mamy dla Ciebie tarcze wykonane z wysokiej jakości stali, które cechuje sztywność i wytrzymałość. Są to rozwiązania o unikalnym kształcie, które pozytywnie wpłyną na wygląd Twojego jednośladu. Wybierając tarcze, stawiaj przede wszystkim na części o bardzo dobrych parametrach, ponieważ układ hamulcowy ma kluczowe znaczenie w Twoim rowerze. Jeśli interesuje Cię tarcza hamulcowa do roweru renomowanego producenta, nie obawiaj się kosztów – nie są one wygórowane. Natomiast jeżeli produkt dobierzesz odpowiednio do tego, jak korzystasz z jednośladu, to będzie Ci on służyć przez wiele lat.


Tarcze rowerowe i inne dodatki do jednośladu


Wiesz już, że wybór wysokiej jakości części układu hamulcowego to na dłuższą metę ekonomiczna decyzja, która ma wpływ na Twoje bezpieczeństwo. Pamiętaj również o tym, że dzięki dodatkowym rozwiązaniom możesz sprawić, że Twój jednoślad da Ci jeszcze większe możliwości. Chciałbyś jeździć rowerem do sklepu, ale wydaje Ci się, że trudno byłoby przewieźć nim wszystkie sprawunki? Wystarczy, że kupisz koszyk na rower, który doskonale sprawdzi się na niewielkie zakupy. Jeśli zaś zainwestujesz w torby i sakwy rowerowe, to będziesz mógł wozić w nich wiele ciężkich rzeczy. 


Mogą one być zamontowane na różnych częściach roweru – m.in. na kierownicy czy bagażniku. Jeśli po zakupy jeździsz rowerem, to zawsze bierz ze sobą zapięcie do roweru. Dzięki temu ograniczysz ryzyko kradzieży jednośladu. W przypadku gdy często korzystasz z roweru, to weź pod uwagę licznik rowerowy. Dzięki niemu będziesz mógł sprawdzić swoją prędkość czy długość pokonanej trasy. Nie wiesz, co jeszcze może Ci się przydać? Skontaktuj się z nami, a opowiemy Ci o najciekawszych rozwiązaniach do rowerów. Zobacz także produkty z kategorii: rowery miejskie, rowery MTB, rowery dla dziecka, rowery trekkingowe, rowery crossowe, rowery szosowe, rowery składane oraz rowerki biegowe i rowery holenderskie.

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną