DELIKATNA DLA DZIĄSEŁ, A USUWA DO 100% WIĘCEJ PŁYTKI BAKTERYJNEJ*

CZYM JEST SONICZNOŚĆ

Soniczność to nic innego jak wytwarzanie słyszalnych fal dźwiękowych. Dźwięki soniczne to te, które obejmuje ludzkie ucho, czyli zakres od 20Hz (niskie tony) do około 20 000Hz (wysokie tony). Podstawowa szczoteczka soniczna generuje średnio około 260 Hz. Zasada działania jest bardzo prosta - gdy urządzenie pracuje, wytwarza ruchy, które zaburzają cząsteczki powietrza w pobliżu ich źródła, a te wprawione w ruch, zaczynają wydawać dźwięki. Należy zwrócić uwagę na to, że każda szczoteczka soniczna jest szczoteczką elektryczną, czyli taką, która działa dzięki akumulatorowi gromadzącemu energię elektryczną podczas ładowania. W ten sposób zarówno szczoteczka soniczna z podłużną główką, jak i szczoteczka soniczno-rotacyjna należą do tej samej rodziny - szczoteczek elektrycznych.

SZCZOTECZKI SONICZNO-ROTACYJNE

Szczoteczka soniczno-rotacyjna stanowi rozwinięcie klasycznej szczoteczki sonicznej. Łączy w sobie bazowe właściwości urządzenia z dodatkową funkcją pod postacią małej okrągłej główki.

JAK SONICZNOŚĆ WPŁYWA NA MYCIE ZĘBÓW

Powstająca fala dźwiękowa generuje chmurę bąbelków, stanowiącą mieszankę śliny, wody i pasty do zębów. Jest ona w stanie dotrzeć do nawet najbardziej skrytych zakamarków jamy ustnej. Dzięki temu szczoteczka soniczna czyści o wiele lepiej od szczoteczki manualnej. Pierwsze tego typu urządzenie postało już w 1939 roku, jednak technologia produkcji oraz inne okoliczności sprawiły, że na rynek została wprowadzona zaledwie kilka dekad lat temu, bowiem w latach 60., jednak dopiero teraz możemy mówić o popularyzacji tego rozwiązania.

O czym należy pamiętać

Soniczność jest czymś, co wspiera cały proces czyszczenia zębów, najważniejszy jest jednak ruch główki szczoteczki. Dlaczego To, w jaki sposób porusza się główka, jak jest skonstruowana ma wpływ na najważniejszą cechę, która sprawia, że szczoteczka jest skuteczna – na mechaniczne usuwanie płytki bakteryjnej. Dlatego właśnie potrójny ruch główki (ruch 3D, czyli oscylacyjno-rotacyjno-pulsacyjny) daje przewagę nad tymi, które wykonują podłużne główki tradycyjnych szczoteczek sonicznych.

*w porównaniu ze zwykłą szczoteczką manualną

Sprawdź co jeszcze możesz zyskać »

Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną

Sprzedaż dla firm i instytucji

Ubezpieczenia "Gwarancja PLUS"

Zakupy na raty przez internet

Karty podarunkowe Media Expert