Łańcuchy rowerowe

9

Filtruj produkty

Wyczyść filtry
Filtruj/Sortuj


Łańcuch rowerowy – kontroluj jego stan


Być może i Tobie przydarzyło się, że spadł Ci łańcuch podczas jazdy i musiałeś go szybko założyć. Jeśli robiłeś to po raz pierwszy, to prawdopodobnie czynność ta zajęła Ci dużo czasu. Gdy łańcuch spada regularnie, może to być szczególnie irytujące, dlatego podstawą w jednośladzie jest porządny łańcuch rowerowy. Najczęściej nie zwracamy na niego uwagi i jeździmy latami, korzystając z tego samego, tymczasem łańcuch do roweru jest jednym z najszybciej zużywających się elementów jednośladu. Z czasem staje się on coraz dłuższy, co wpływa na sprawność zębatek. Dbałość o łańcuch rzutuje na żywotność pozostałych części roweru. Posiadacze jednośladów, którzy regularnie robią przegląd roweru, wymieniają łańcuch wtedy, kiedy wydłuży się on o 1 proc. Ci, którzy rzadziej sprawdzają stan techniczny swojego jednośladu, z reguły jednocześnie montują nowy łańcuch i kasetę zębatek. Sprawdziłeś łańcuch i wiesz, że musisz zainwestować w nowy. Na co powinieneś zwrócić uwagę przy jego wyborze?


Jak wybrać łańcuch rowerowy?


Nawet, jeśli łańcuch w Twoim rowerze jest w dobrym stanie, to weź pod uwagę zakup zapasowego. Wtedy będziesz przygotowany na ewentualną konieczność wymiany. Wybierając łańcuch, upewnij się, ile zębatek jest w kasecie. Im jest ich więcej, tym węższy musi być łańcuch. Do rowerów bez przerzutek pasuje łańcuch rowerowy jednorzędowy. W przypadku rowerów z 7-rzędowym napędem sprawdzi się łańcuch rowerowy 5-, 6-, 7- i 8-rzędowy. Natomiast łańcuch rowerowy 9-, 10-,11-rzędowy będzie odpowiedni do jednośladów z 9-, 10- lub 11-rzędowym napędem. Dobrym rozwiązaniem jest zakup łańcucha tego samego producenta, od którego pochodzi kaseta, co nie oznacza, że rozwiązania różnych marek nie będą kompatybilne. Długość nowej części powinna być taka sama jak poprzedniej. Nie musisz jej mierzyć – wystarczy, że policzysz ogniwa w starym łańcuchu. Jeśli masz wątpliwości, który będzie odpowiedni do Twojego roweru, to skontaktuj się z naszymi doradcami.


Nie tylko łańcuch rowerowy – przygotuj się do jazdy


Łańcuch to bardzo ważna część jednośladu, ale inne elementy również mają wpływ na działanie roweru i Twoje bezpieczeństwo. Szczególnie przed sezonem warto wykonać przegląd pojazdu. Poza stanem łańcucha sprawdź również opony rowerowe. Wystarczy, że wsiądziesz na swój jednoślad i pojeździsz nawet po podwórku, a zorientujesz się, co nie działa jak należy. Być może dętka rowerowa jest uszkodzona i uchodzi z niej powietrze? W czasie jazdy uwidocznić się mogą również inne problemy z jednośladem – wymiany może wymagać tarcza hamulcowa rowerowa czy suport rowerowy. Montaż nowych, sprawnych podzespołów zwiększy Twoje bezpieczeństwo podczas jazdy. Odpowiednie działanie napędu i hamulców jest kluczowe. Masz wątpliwości, jakich części rowerowych potrzebujesz? Skontaktuj się z nami – spróbujemy znaleźć dla Ciebie najlepsze rozwiązania.Zapisz się na niskie ceny!

Zostaw nam swój e-mail, aby otrzymywać informacje o nowościach oraz gazetkę promocyjną