Popularność
30 produktów
Pojemność [kg]: 1.5
Regulacja temperatury: Nie
Średnica [cm]: 11.5
65 99
94,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
85,90 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
U Ciebie
W sklepie w sobotę
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Pojemność [kg]: 1.5
Regulacja temperatury: Nie
Średnica [cm]: 12
54 99
69,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
69,99 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
Pojemność [kg]: 3
Regulacja temperatury: Nie
Średnica [cm]: 15.7
131 90
Pojemność [kg]: 0.8
Regulacja temperatury: Nie
Średnica [cm]: 11.5
64 99
74,99 zł
Cena bezpośrednio przed obniżką
66,79 zł
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką
Prezentowana najniższa cena z 30 dni przed obniżką dla kanału sprzedaży mediaexpert.pl.
Pojemność [kg]: 0.8
Regulacja temperatury: Nie
Średnica [cm]: 11.5
109 98
Pojemność [kg]: 3
Regulacja temperatury: Nie
Średnica [cm]: 15.7
110 90

Poradniki eksperta

Małe AGD
Moda na zdrowe i ekologiczne jedzenie sprawiła, że coraz więcej osób decyduje się na samodzielne pieczenie chleba, robienie masła czy gotowanie wędlin. Dziś, aby przygotować domowy chleb czy wędliny, nie trzeba się jedna...
Najczęściej zadawane pytania
Na co zwrócić uwagę przy zakupie szynkowaru?

Przy zakupie szynkowaru warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane urządzenie. Musi być przede wszystkim bezpieczny w kontakcie z żywnością, ale również wytrzymały (np. stal nierdzewna). Drugim priorytetowym kryterium jest pojemność szynkowaru. Powinna być ona dostosowana do liczby osób, dla których będzie przyrządzane mięso. Duże szynkowary mieszczą nawet 3 kg mięsa. Nieco mniejsze mają pojemność około 1,5 kg, a najmniejsze np. 0,8 kg. Warto również zwrócić uwagę na kształt urządzenia, np. uniwersalny model o wymiarach walca. Przydatne są dołączone do szynkowaru dodatkowe akcesoria. Mogą to być np. termometr, woreczki czy specjalistyczna mieszanka ziół. Termometr umożliwia kontrolowanie temperatury podczas przyrządzania mięsa. Dzięki temu będzie ono bardziej soczyste. Tego rodzaju model wyposażony jest bardzo często w gniazdko z otworem, umieszczone pośrodku urządzenia, natomiast woreczki ułatwiają zarówno wkładanie, jak i wyjmowanie mięsa.

Jak działa szynkowar?

Zasada działania szynkowaru jest bardzo prosta. Po zamarynowaniu mięso umieszcza się w urządzeniu i dociska specjalną spiralą, zamocowaną między pokrywką a płyta dociskową. Następnie szynkowar umieszcza się w garnku z wodą w celu podgrzania. Garnek powinien być wypełniony wodą do około trzech czwartych wysokości szynkowaru. Termometr umożliwia pomiar temperatury wsadu mięsa. Utrzymanie odpowiedniej jej wysokości sprawi, że mięso będzie bardziej soczyste.

Ile kosztuje szynkowar?

Cena urządzenia uzależniona jest od modelu szynkowaru oraz elementów, które zostały do niego dołączone. Można wybrać modele tańsze, których cena wynosi 89 zł, 78 zł czy nawet 59 zł. Nieco droższe są urządzenia o większej pojemności z termometrem czy workami w zestawie, które kosztują powyżej 100 zł, np. 119 zł czy 152 zł. Cena tych niezwykle funkcjonalnych i przydatnych urządzeń mieści się więc w przedziale cenowym od około 50 zł do około 150 zł.

Szynkowary – wznieś się na wyżyny smaku!

 

Kto z nas nie lubi smacznych wędlin? Jeśli chcesz zadbać o prawdziwą ucztę dla podniebienia, zaopatrz się w nowoczesny szynkowar. W czym tkwi jego fenomen? Szynkowar to urządzenie służące do gotowania potraw mięsnych w wysokim ciśnieniu. To nie jest zwykły garnek – został wyposażony w specjalną pokrywę, która szczelnie zamyka naczynie. W efekcie temperatura znacznie wzrasta, woda wrze, a proces gotowania przebiega nawet 3 razy szybciej. Pod pokrywką powstaje para, która nie ma gdzie ujść, dlatego jedzenie jest przygotowane w błyskawicznym tempie.


Nasze szynkowary z garnkiem nadają się do każdej kuchenki – w tym elektrycznej, ceramicznej, gazowej, ale także do płyty indukcyjnej. Wybór produktów jest tak duży. Każdy znajdzie idealne urządzenie dla siebie. Ponadto można w nich przygotowywać wiele potraw – zaczynając od mięs, kończąc na rybach i warzywach. Szynkowary nie tylko przyśpieszają czas gotowania. Sprawiają też, że potrawy zachowują więcej witamin i składników odżywczych, a rachunki za gaz i prąd są niższe.


Jakie dokładnie szynkowary mamy w ofercie?

 

W ofercie mamy szynkowary takich producentów, jak: FISSLER, LAMART, TEFAL, CLATRONIC, BROWIN, czy BIOWIN. Do wyboru są urządzenia o różnej pojemności – nawet do kilku litrów. Jeśli zależy Ci na przygotowywaniu codziennych porcji dla 3-osobowej rodziny, możesz wybrać mniejszy szynkowar. Jeśli zaś planujesz prawdziwe kulinarne wyzwania, na przykład świąteczne gotowanie, postaw na największe urządzenia.


Oferujemy szynkowary wykonane z różnych materiałów – w tym z aluminium i ze stali nierdzewnej. Te drugie są wyjątkowo trwałe oraz odporne na uszkodzenia i korozję. Właśnie takie ma producent BIOWIN, którego asortymentem dysponujemy. Warto wiedzieć, że urządzenia są dostępne z dodatkowymi funkcjami, również z minutnikiem, wielowarstwowymi spodami, zaworami bezpieczeństwa, regulatorami ciśnienia i wskaźnikami ciśnienia na pokrywie. Dla prawdziwych miłośników kuchni oferujemy zestawy szynkowarów z kilkoma trybami pracy – w tym gotowanie na parze, łagodne gotowanie oraz intensywne. Niektóre urządzenia są wyposażone nawet w sygnalizację dźwiękową i optyczną.


Szynkowar klasyczny czy elektryczny?

 

Największą popularnością cieszą się szynkowary z termometrem w wersji elektrycznej. Nie musisz ustawiać urządzenia na kuchence, ponieważ podłączasz je bezpośrednio do prądu. Wiele modeli jest zaprogramowanych na automatyczne wyłączanie. To najporęczniejsze wersje, które możesz zabierać ze sobą, gdzie chcesz. Godne polecenia są szynkowary z termometrem, dzięki którym kontrolujesz proces gotowania. Możesz mierzyć czas potrzebny na przygotowanie potrawy.


Dla mniej wymagających osób oferujemy klasyczne szynkowary. Sprawdzą się w przypadku każdej kuchenki – w tym gazowej, ceramicznej, indukcyjnej czy elektrycznej. Działają podobnie jak tradycyjny garnek, który umieszczasz na palnikach. Ich obsługa jest intuicyjna. W ofercie mamy też szynkowary z wkładką. To znakomite rozwiązanie podczas gotowania na parze warzyw, mięsa i ryb, bez zanurzania ich w wodzie. Postaw na największy komfort – zaopatrz się w nowoczesne urządzenia już dzisiaj! Sprawdź także produkty z kategorii: szybkowary, kombiwary, parowary, ryżowary, piece do pizzy, cyrkulatory sous vide oraz garnki elektryczne.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 40 618 750 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756