Automatyczne zamknięcie nastąpi za 12 sekund

Loading
Loading
Moc [W]: 1000
Pojemność [l]: 2.2
Wykonanie: Stal nierdzewna
419 00
13,96 zł x 30 rat 0%
Sprawdź leasing dla firm
U Ciebie
W sklepie w poniedziałek
lub zamów telefonicznie 756 756 756
Moc [W]: 1000
Pojemność [l]: 1.6
Wykonanie: Stal nierdzewna
781 98
Sprawdź leasing dla firm
Dostawa 2-5 dni
Porównaj
lub zamów telefonicznie 756 756 756

Zupowar - czy jest potrzebny w kuchni?


Specjalny garnek do gotowania zupy? Wiele osób zdziwi się, że coś takiego istnieje. Natomiast zupowar to elektryczny garnek, który może być niezwykle przydatny, gdy podróżujemy z małymi dziećmi. Warto przyjrzeć się bliżej temu urządzeniu.


Zupowar - jakie ma możliwości


Gdy patrzymy z daleka, zupowar jest podobny do dużego termosu lub czajnika elektrycznego. Jednak jego wnętrze kryje dużo więcej. Z czego składa się zupowar? Zaczynając od dołu, mamy podstawę, płytę grzewczą z nieprzywierającą powłoką, dalej jest kielich ze stali nierdzewnej, a całość zamyka pokrywa. Noże blendera, w który zwykle jest wyposażony zupowar, mogą być zamocowane na dwa sposoby: w dno kielicha lub mogą wystawać z pokrywy.


Wbrew pozorom zupowar to urządzenie wielofunkcyjne. Wiele modeli ma funkcje podsmażania, gotowania, parowania, mieszania, krojenia, szatkowania, ucierania, blendowania czy przecierania. W zupowarze przygotujemy nie tylko pyszną zupę z podsmażoną cebulką czy czosnkiem, lecz także zdrowe smoothie, zupę krem, sosy, pesto, pasztet, koktajl, soki, konfitury czy pokruszymy lód do napojów. Jak widać, to niepozorne z wyglądu urządzenie ma wielkie możliwości.


Zupowar - jakie ma zalety


Niewątpliwą zaletą jest prosta i intuicyjna obsługa urządzenia. Rozmaite funkcje umożliwiają przygotowywanie wielu potraw. Zupowar pracuje bardzo cicho z wyjątkiem momentów, kiedy rozdrabnia twarde produkty (orzechy czy lód). Zdecydowanie sprawdza się na wyjazdach rodzinnych, gdy nie ma dostępu do kuchenki.


Jaki zupowar kupić?


Jeśli decydujemy się na zakup takiego urządzenia, zdecydowanie należy przyjrzeć się oferowanym funkcjom. Na przykład, czy zupowar posiada:


  • - możliwość działania pulsacyjnego - przyda się przy blendowaniu czy przecieraniu;

  • - program wysokiej prędkości turbo;

  • - program niskiej prędkości - przydatny przy mieszaniu delikatnych składników;

  • - pracę w trybie ręcznym (mieszanie czy blendowanie po naciśnięciu guzika);

  • - pracę w trybie automatycznym - gdzie zaprogramowany jest czas gotowania odpowiedni dla danej potrawy;

  • - sygnał dźwiękowy po skończonej pracy;

  • - program, w którym po zakończeniu pracy zupowar będzie automatycznie utrzymywał temperaturę; 

  • - system automatycznego mycia (jeśli go nie ma - warto sprawdzić, czy da się łatwo zdemontować części do czyszczenia).


Dodatkowym plusem jest, jeśli misa zupowaru ma wewnątrz miarkę. Pozwoli to na dokładne odmierzenie składników. Konieczne jest, aby pokrywa miała blokadę bezpieczeństwa. Zupowar powinien przestać pracować w chwili jej podniesienia. Innym istotnym elementem jest, aby uchwyt, za który trzymamy zupowar oraz pokrywa, były wykonane z materiałów, które się nie nagrzewają. Dostępne zupowary nie są duże i przeciętne mają pojemność do 2 litrów. Zatem nadają się do przewożenia i użytkowania na działce czy na wakacjach. Wtedy wystarczy zebrać rosnące warzywa czy owoce i już mamy gotowe pożywne danie. Sprawdź także produkty z kategorii: szybkowary, kombiwary, parowary, ryżowary, szynkowary, piece do pizzy, cyrkulatory sous vide oraz garnki elektryczne i wolnowary.

Właściciel serwisu: TERG S.A. Ul. Za Dworcem 1D, 77-400 Złotów; Spółka wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego w Sądzie Rejonowym w Poznań-Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, IX Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS 0000427063, Kapitał zakładowy: 41 287 500,00 zł; NIP 767-10-04-218, REGON 570217011; numer rejestrowy BDO: 000135672. Sprzedaż dla firm (B2B): dlabiznesu@me.pl INFOLINIA: 756 756 756